Není kuchař, není ani spisovatel, ale jeho kuchařka láme rekordy. Knížka je v prodeji teprve od pondělí a její první náklad 30 tisíc výtisků je už téměř rozebraný. Nakladatelství okamžitě zahájilo dotisk, který na pulty vrhne dalších 60 tisíc kusů kuchařky, v níž nechybí ani recepty z legendárních kuřecích kůžiček, které pobláznily celé Česko.

„Máme téměř vyprodáno,“ hlásí knihkupectví po celé republice. Knihy po tisících mizí z pultů. Ruce si mnou všichni, nakladatelství, knihkupci a hlavně Nova. Kniha se prodává bez koruny za dvě stovky a dá se čekat, že i první dotisk bude brzo fuč.

Jak jsme se navíc dověděli, Nova už přemýšlí o tom, že co nejdříve vydá druhý díl. Jen co Láďa Hruška nasbírá, vyzkouší a na koruny přepočítá další recepty od diváků.

Dá se předpokládat, že ačkoli je Hruškovo vaření, které je hlavní náplní jeho práce, produktem Novy, on si svůj zisk z kuchařky pojistil. Prý si najal právníky, aby mu pomohli ze zaměstnavatele dostat za knihu, které propůjčuje jméno i tvář, slušný honorář.

Už nyní je jasné, že se Hruškova kuchařka stane kasovním trhákem. Zatímco loni byl nejprodávanější knihou titul 50 odstínů šedi, Malý poseroutka nebo Pohlreichova kuchařka Vařte jako šéf, letos nejspíš vyhraje Láďa...