Z receptů Ládi Hrušky odborníci přes kuchařské umění šílí. Obzvláště pak uznávaný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (56), kterého se bojí každá restaurace v Česku. Zajímalo nás, co na recepty Ládi Hrušky říká, čímž jsme ho nesmírně pobavili.

Při pomyšlení na Hruškovo kuchařské "umění" se Pohlreich začal hlasitě smát a první, co z něj vypadlo, bylo: "No, Láďa Hruška je další expert, který volně navazuje na Jirku Babicu. Co k tomu mám říct, je to prostě zoufalý." Aniž bychom Zdeňkovi stačili položit další otázku, dostal záchvat smíchu.

V tom se snažil vysvětlit své manželce, co ho tak rozesmálo. Pak se vrátil zpátky k našemu rozhovoru a přepadl ho další záchvat smíchu, když jsme vyslovili Láďovo jméno. "Vy mě s tím Láďou Hruškou zabijete takhle v pátek ráno," smál se. "Vždyť si ti lidi, kteří jeho recepty jedí, akorát tak zkazí žaludek. Jestli jim to pomůže finančně nevím, každopádně jim to pomůže dokázat si, co všechno můžou sežrat," svěřil se Pohlreich. 

Pohlreich: S Hruškou mě chcete zabít!

To byla jediná věta, kterou dokázal říct bez toho, aby se u každého slova hlasitě nerozesmál. Pak mu trochu zatrnulo, když jsme se zeptali, zda by Hruškovy pokrmy ochutnal. "Prosím vás, mě nebaví se na to koukat, natož abych přemýšlel nad tím, že to někdy ochutnám," přiznal. "Jediné, co bych mohl doporučit těm, co mají hluboko do kapsy a snaží se vařit levně, aby tenhle pořad s Láďou Hruškou okamžitě přepnuli na jiný program, kde je kvalitní gastronomie," dodal. Kvůli dalšímu záchvatu smíchu už nemohl mluvit dál a rozhovor raději ukončil.

Chtěli jsme vyslechnout názor také dalšího uznávaného kuchaře Romana Vaňka (45). Když jsme se ho zeptali, co říká na recepty Ládi Hrušky, dostalo se nám pouze odpovědi: „K Láďovi Hruškovi se vůbec nehodlám vyjadřovat.“ Hned nám bylo jasné proč. V tónu jeho hlasu bylo totiž slyšet znechucení a trocha pohrdavosti.

V tu chvíli byl někde se svým kolegou, kterého nám dal také k telefonu. Ten naopak Hruškovy recepty vůbec neznal. „Jééžiš, já jsem to nikdy neviděl. Vůbec netuším, co tam ten kluk vaří,“ řekl Blesk.cz a se smíchem nás odkázal na dalšího kuchaře. „Zavolejte Ondřejovi Slaninovi, ten Hrušku sleduje,“ dodal s tím, že tentokrát to myslí vážně. Klukovi v akci Slaninovi jsme se však nedovolali.

Výživový poradce: Hruška vaří nezdravě

Hruškovi ovšem nefandí ani specialista na výživu z pořadu Vím, co jím Petr Havlíček. „Zdá se mi, že pan Hruška právě objevil Ameriku, když zjistil, že doma připravené pokrmy jsou levnější, než ty samé, které si koupíme v obchodě či restauraci hotové. To ví dneska každá hospodyňka,“ řekl Blesk.cz Havlíček.

Zároveň přiznal, že jelikož Hruška používá pouze základní suroviny, s trochou nadhledu by se dalo říct, že jsou jeho pokrmy o trochu lepší. Ale rozhodně nevaří jídla výživově hodnotnější. „V jeho receptech se objevuje bílá mouka, bílý cukr, poměrně dost soli, spousta tuků a tak bychom mohli pokračovat dál,“ dodal na závěr. Podle něj by český národ ušetřil, hlavně kdyby jedl pouze kvalitní a zdravé potraviny, a tudíž by náš organismus nepotřeboval sahat po různých pochutinách, které Hruška vyrábí.