Nejsmutnější moment posledního rozloučení s hercem, kterého minulý pátek zradily plíce, nastal v samotném závěru dne. Po rozloučení v Divadle na Vinohradech, kde se sešla takřka kompletní herecká elita národa, následoval soukromý obřad ve strašnickém krematoriu.

Trápí Ťuldu

Uplakaná vdova Luka vyšla ven, tam hned padla do náručí své kamarádce Kamile Moučkové (85) a začala usedavě plakat. „Už tu nechce být na tomto světě...,“ prozradil Blesku její utrápený syn Otakar Brousek (56). Celá rodina má o Luku Brouskovou strach. „Snažíme se jí vrátit chuť do života, ale zatím se to moc nedaří,“ dodal ustaraně Ťulda Brousek.

Opora Jája

Zlomenou a uplakanou z krematoria odváděla její nevlastní dcera Jaroslava »Jája« Brousková (63), kterou odmalička vychovávala a bere ji za vlastní.

Urazil dědečka!

Přišel mu dát poslední sbohem, dokonce pro něj proléval slzy, ale muzikant Ondřej Brousek (32) spíše svého dědečka Otakara urazil. Místo smutečního obleku si vzal na pohřeb ošoupané, seprané džíny. A to je podle mistra etikety Ladislava Špačka (64) vrchol neúcty k zemřelému.

„To je skutečně OBROVSKÝ prohřešek vůči etiketě. Dnes si džíny sice vybojovaly místo na akcích nižšího významu. Tedy například na různé večírky, bankety nebo oslavy. Pořád jsou ale akce, kam džíny v žádném případě nepatří. Nehodí se na svatby a na pohřby už zcela nikoliv. Jít na pohřeb v džínách je VÝRAZ HLUBOKÉ NEÚCTY k zesnulému. Snad pokud jsou džíny černé, nepotrhané a není na nich znát, že jde právě o džíny, pak bychom je ještě tolerovat mohli, osobně bych ale vždy volil uctivější oblek,“ řekl Blesku Špaček.  

Gondíková poslala  bráchu

Rodina Otakara Brouska se po posledním rozloučení ve vinohradském divadle přesunula do strašnického krematoria, kde proběhl soukromý obřad. Toho se mimo jiné zúčastnil moderátor Dalibor Gondík (44), bratr bývalé manželky Ondřeje Brouska Adély Gondíkové (40).

Ta podle informací Blesku rodině písemně kondolovala. Osobně to ale neudělala. Nechtěla se potkat Annou Remkovou, která jí přebrala muže?

Tátu pochovají pod magnólií

Rodina se zatím přesně nerozhodla, kde Otakara Brouska pohřbí. Podle informací Blesku se tak asi stane v jeho rodných Krhanicích ve středních Čechách. „Zatím jsme místo ještě neurčili! Ale zcela jistě bude pochován někde pod magnólií,“ prozradil Otakar Brousek mladší.

Ten se v projevu s tátou rozloučil velmi zvláštním způsobem. „Zlom vaz, čert tě vem, a občas si na nás pořádně posviť. Všichni to potřebujeme,“ řekl Otakar a se slzami v očích sestoupil z jeviště do hlediště. Krátce poté tátovi, při padající oponě, se zaplněným sálem naposledy zatleskal.

Video
délka: 01:48.52

Video: Brousek mladší po pohřbu otce. Jan Jedlička, David Turek