„Dáše velmi šlo o to, aby svůj návrat před kameru odvedla co nejlépe, byla maximálně koncentrovaná a první dny jsme točili pod dohledem policie,“ vypráví Zelenka, který s Havlovou točil televizní inscenaci Kanadská noc. Na policii si brzy zvykl a posléze i na to, že čas od času přijela přepadovka v podobě samotného Havla. „Točíte záběr, a když se ohlédnete, stojí vám za zády prezident!“ popisuje režisér.

„Přijel v noci, že si potřebuje něco v klidu dočíst. Vzal si láhev šampusu a s knihou pod paží se potichounku vplížil do Dášina karavanu,“ svěřuje Zelenka.

Hromy a blesky

Sotva však Havel usedl, spustila se příšerná bouřka, hromy a blesky jako v pohádce, a najednou prásk! „V celé vesnici vypadla elektřina. I v tom karavanu. Havel ani nestihl bouchnout to šampaňské. Vzal tedy láhev, knihu a zase se potichounku odplížil zpátky do vozu,“ vypráví režisér.

Sotva Havel dosedl, udeřil do mohutného stromu blesk a shodil ho celý na zem! Auto s bývalým prezidentem minul jen o milimetry! „Kdyby padl na vůz, těžko by to někdo přežil,“ konstatuje Zelenka.