Celkově již šesté kolo současné série StarDance se nejprve neslo v duchu filmových hitů. Zatímco Jan Onder a Taťána Kuchařová křepčili v rytmu quickstepu na Spidermana, Anna Polívková se na chvíli odebrala do romantického Notting Hillu a Imrich Bugár si střihl tanec "medvěda" z Mauglího, ze zpěváka skupiny Monkey Business Matěje Rupperta se stal Romeo. "Já jsem Romeo, Alice je Julie... v podstatě je to jejich poslední tanec, poslední vyjádření jejich lásky, které není přáno," komentoval svou taneční roli Ruppert před vystoupením. A měl obavy z vášnivého, ale poměrně pomalého tance a vyjádření příběhu známých milenců z italské Verony na parketu.

Ruppert zvládl Romea

Při vystoupení však Ruppert obstál. "Já jsem nevěřila, že někdy můžu mít husí kůži z toho, že můžete být romantický," ohodnotila Ruppertův taneční výkon porotkyně Taťána Drexler. V druhém kole si pak zpěvák střihl se svou tanečnicí rumbu. Bylo vidět, že se ženatý zpěvák pustil do tanečního čísla se vší vervou. S tanečnicí si chvílemi doslova pohazoval, až skončili v poněkud zajímavé poloze, kdy si Ruppert schoval hlavu mezi ladné nožky partnerky. Co na to asi říkala u televizní obrazovky jeho manželka...

Bugár jako sex bomb

Zatímco nejvíce bodů od poroty získaly shodně Kuchařová s Polívkovou, Ruppert skončil v obou kolech třetí. Před Imrichem Bugárem, který se večerem tak trochu protrápil. Ožil však při písni Sex bomb. "Imrich to je jako takovej bohatýr z Mrazíka. Imrich si celou dobu počítal raz dva tři čača. Jen ve chvíli, kdy přišlo sex bomb, tak to si užil," shrnul Bugárovu čaču Zdeněk Chlopčík.

Když přišla řada na vyřazování, bodový náskok od poroty Ruppertovi u diváků nepomohl. "Na dnešní den připadá mezinárodní den civilního letectví. A my ho oslavíme tím, že někdo vyletí," zahájil vyřazování moderátor Marek Ebe. A diváci rozhodli, že skončil Ruppert.

Ruppertova tanečnice: Moc jsem si to s ním užila

"Strašně mě mrzí, uvědomil jsem si to asi před týdnem, že pro mě už se StarDance nezopakuje. Netušil jsem, že se dostanu takhle vysoko, jsem strašně spokojený,"říkal Ruppert po vyřazení. Od taneční partnerky Alice Stodůlkové přitom sklidil slova chvály: "Já bych strašně moc chtěla poděkovat Matějovi, protože tancoval výborně, byl skvělý žák, hrozně poctivý. Hodně jsem si to s ním užila. To, že máme bramborovou medaili, si myslím, že je úspěch."