Vidět Libuši Šafránkovou (60) v doprovodu manžela a hereckého kolegy Josefa Abrháma (73) na veřejnosti, to je něco, co se jen tak nestává. Možná je to vzácnější událost než spatřit pověstné zlaté prasátko na Štědrý den.

A co víc – herečka zářila štěstím. Více než 30 tisíc lidí, kteří na pražské Staroměstské náměstí dorazili, aby viděli rozsvícení vánočního stromu, jí udělalo takovou radost, že na pódiu doslova skákala radostí. „Velmi si toho vážím, že jsem byla pozvaná v tento výjimečný den při rozsvěcení světla na toto magické místo v srdci Prahy,“ rozehřála promrzlý dav svými slovy Šafránková.

Šafránková k Vánocům neodmyslitelně patří. Na pohádku Tři oříšky pro Popelku přepínají snad všechny domácnosti, zatímco se jim peče vánočka a smaží kapr. Jenže Šafránkovou lidé uvidí asi už jen ve čtyřicet let staré pohádce, comeback nechystá, Popelka pro ni umřela! Blesku odpověděla na několik otázek.

Video
délka: 02:25.55
720p 480p 360p 360p 240p

Popelka Libuše Šafránková rozsvítila vánoční strom na Staroměstském náměstí Blesk - Pavel Schuster

Co říkáte na to, že vás dav tak zbožňuje?

„Já si to vůbec nemyslím. Já to nespojuju se sebou,“ řekla krátce skromná Popelka.

Uvidíme vás v blízké době v nějaké pohádce?

„Já o tom zatím nemám povědomost. Ale máme premiéru 4. prosince v kině Lucerna a Světozor a ta se jmenuje Přijde letos Ježíšek? To jsme právě dokončili a budeme zvědaví, jak bude přijata.“

Popelku 2 jste odpískala úplně, nebo je ještě nějaká šance?

„Já o tom nic nevím. Už několikrát jsem se vyjádřila, že můj názor je ten, že k tomu solitéru, tak jak vzniknul, se nedá nic přidávat, ani ubírat. Nevím, čí je to nápad a nic o tom nevím,“ zavrhla Šafránková pokračování veleúspěšné pohádky.