„Určitě chtějí býti obsazováni spolu. Jsou ale decentní, neprosazují to ošklivě,“ řekl Blesku režisér František Filip, který měl manžele společně před kamerou v seriálech Cirkus Humberto a Náhrdelník. „Ať si to ale klidně prosazují. Nutno uznat, že jim to herecky spolu velice klape,“ potvrdil vlastně informaci Blesku, byť velice taktně, Filip.

Abrhám není princ

Proč si tedy Abrhám se Šafránkovou spolu nezahráli i v hereččině nejznámějším filmu Tři oříšky pro popelku? Proto, že tenkrát Abrhám ještě žil se zpěvačkou Naďou Urbánkovou (74)? Kdepak, jsou totiž i tací režiséři, který by Libuščino přání nerespektovali. A to i za cenu toho, že by Šafránkovou pro roli ztratili. „Mně nikdo nebude diktovat. Já se rozhoduji pro herce. Dokážete si představit Abrháma jako prince?“ reaguje režisér Tří oříšků pro Popelku Václav Vorlíček.

Nahradila ji Balzerová

Nicméně Vorlíček je asi jeden z mála režisérů, který by přání manželského páru, byť vyřčenému mezi řádky, nevyhověl. Libuši s Josefem chtěl i Jaroslav Dietl v legendární Nemocnici na kraji města. Šafránková se měla zhostit role Alžběty Čeňkové, kterou nakonec hrála Eliška Balzerová (64). Nakonec to ale manželům nevyšlo. „Nemohla jsem hrát kvůli tomu, že jsem byla těhotná,“ vysvětluje Šafránková v právě vycházející knize Herecká manželství.

V dalších pokračováních Nemocnice už ale Libuška hraje. Střihla si alespoň roli pacientky Anny.

Stále spolu

Nejznámější filmy a TV inscenace, kde si Abrhám a Šafránková zahráli spolu, jsou Svatební cesta do Jiljí, Vrchní prchni, Jubileum, Dokonalý muž, dokonalá žena, Jak je důležité míti Filipa či Všichni moji blízcí. Naposledy si to spolu před kamerou rozdali letos ve snímku Přijde letos Ježíšek?, který bude mít premiéru 5. prosince.
Nerozdělí je ani kamera...

Fotogalerie
4 fotografie