Vyřazený adept na Českého slavíka má dalšího zastánce. Ze soutěže odstoupili doposud Matěj Ruppert a Tomáš Klus. "Odhlašuji se tímto z ankety Český Slavík Mattoni, protože nejsem s to ztotožnit se s něčím, co se nějak tváří a jinak je,“ řekl jasně Tomáš Klus. Nyní se na stranu kontroverzního rappera postavila i další stálice českého showbyznysu - Xindl X.

Stále se však přidávají další. "Oficiálně oznamujeme, že chceme vrátit ocenění Český Slavík v kategorii Objev roku 2012. A to z důvodu, že nesouhlasíme s vyřazením interpreta Řezníka v letošním internetovém hlasování a taky jsme celkově na tuhle soutěž nas*áni," uvedla na svém facebookovém profilu kapela Koblížci.

"Tleskám Matějovi Ruppertovi i Tomášovi Klusovi za to, jak se postavili ke kauze Slavík versus Řezník. Ať už si o Řezníkově tvorbě myslíme cokoli, neměli bychom si nechat od nikoho diktovat, co je a co není „přijatelná“ hudba. Alespoň ne v anketě, která má údajně zrcadlit hlas lidu," vysvětluje Xindl X na svých facebookových stránkách. Zpěvák přirovnává postup a závěr komise k totalitě a ze soutěže také odstupuje.

Jeho texty jsou podle pořadatelů protiprávní

Rapper Řezník se přihlásil do soutěže Hvězda internetu, která byla jednou z kategorií Českého slavíka Mattoni a do níž hlasovali lidi po internetu. Řezník díky masivní podpoře své fanouškovské základny skončil na prvním místě. Pořadatelé ho ale navzdory drtivému vedení v anketě vyškrtli. Oficiálně kvůli tomu, že jeho tvorba je v rozporu s právním řádem ČR.

Rapper Řezník alias Marty, vlastním jménem Martin Pohl, mezi prvními na české scéně představil extrémní hudební žánr horrorcore, v jehož písních se rapuje o vraždách, znásilňování, drogách, satanismu, kanibalismu, etnicko-politických tématech. Jeho tvůrci se odvolávají na to, že vše je mírněno v nadsázce, parodii a ironii. V roce 2011 kvůli textům písní dokonce stanul před soudem, ten ho ale všech obvinění zprostil.