Zesnulý Pavel Bobek je neodmyslitelnou součástí začátků skupina Olympic zpěváka Petra Jandy. Ten zprávu o smrti kamaráda nesl velice těžce.

Je mi strašně smutno a čekám, kdy to dorazí ke mně

"Pokaždé když odejde jeden z nás, tak je mi strašně těžko na duši a smutno. Pavel patří k začátkům skupiny Olympic a pokaždé, když někdo takto odejde, tak jenom čekám, kdy to dorazí až ke mně,“ řekl Blesk.cz Janda.

Yvonne Přenosilová: Je to strašná ztráta

Na populárního zpěváka vzpomínají i další osobnosti české hudební scény. Zpěvačku Yvonne Přenosilovou (66) zpráva zasáhla nepřipravenou.

"Velmi jste mne zaskočili. Tušila jsem, že je dlouhodobě nemocen, ale stále jsem doufala, že spolu natočíme ještě nějaký duet. Je to pro mě strašná ztráta a nemohu ani mluvit," přiznala Yvonne.

Petra Janů: Byl hodně nemocný...

Petra Janů (61) tušila, že s Pavlem Bobkem je zle. "V poslední době mu nebylo moc dobře a byl hodně nemocný. A to pro člověka, jako byl Pavel Bobek, který miloval život, bylo velmi těžký stav. Asi mu bude líp v tom nebeském báru, kde se sejde se všemi svými kamarády. Je mi to moc líto."

Marie Rottrová: Byl to velice vzácný člověk

Marie Rottrová bude vzpomínat na Pavla Bobka do konce života. Marie s Pavlem nazpívali společnou píseň S tím bláznem si nic nezačínej.

„Jsem moc ráda, že jsem v životě měla to štěstí a mohla jsem Pavla Bobka poznat. Byl to velice vzácný člověk. Takových je opravdu málo. Byl velkorysý, skvělý kamarád a báječný muzikant. Byli jsme spolu také naladěni na stejnou notu, jak v politice, tak v muzice. Nikdy jsem si nemyslela, že bych se mohla takhle moc sblížit s člověkem, který zpívá country. Pamatuju si přesně okamžik, když mi do Divadélka pod věží přines písničku S tím bláznem si nic nezačínej ještě v anglickém originále. Potom jsme s ní dva roky jezdili po mých koncertech a dodnes je to jedna z mých nejoblíbenějších písniček. Pavel mi bude moc chybět.“

Miloš Skalka: Jiří Grossmann ho přesvědčil, aby zpíval česky

"Protože jsme byli oba trochu praštění anglo-americkou muzikou, tak jsme si už v první polovině 60. let vyměňovali hitparády a konzultovali spolu informace, které jsme poslouchali na rádiu Luxembourg. To bylo v době, kdy Pavel zpíval jen v angličtině písně rokenrolových velikánů, především Buddyho Hollyho. Rozhodující bylo, když se v Semaforu potkal s Jiřím Grossmannem, který ho 'přesvědčil', aby začal zpívat česky," komentoval úmrtí svého kamaráda hudební publicista Miloš Skalka.

Luboš Malina: Pavlovo charisma přesahovalo hudbu

"Pavel byl velká osobnost, jeho charisma přesahovalo hudbu. Byl nejen skvělý zpěvák, ale také vzdělaný a inteligentní člověk, navíc se zkušenostmi z divadla. Když vystoupil na pódium, lidi patřili jenom jemu. U nikoho jiného jsem tohle nezažil," řekl iDnes.cz jeden z jeho nejbližších spolupracovníků, multiinstrumentalista Luboš Malina. "Pavel měl vzácný dar interpretace, když zpíval, lidi mu uvěřili," dodal Malina.

Pavel Bobek spolupracoval se skupinou Olympic v letech 1963 - 1965. Poté začal vystupovat s Country Beatem Jiřího Brabce a od roku 1967 se také stal členem divadla Semafor. V roce 1980 mu byla udělena Zlatá porta za zásluhy o rozvoj country. Pavel Bobek byl velký bojovník, přes těžkou nemoc před osmi lety, kdy byl týden v umělém spánku a téměř přišel o hlas, se dokázal vrátit na hudební pódia alespoň částečně a vydat nové album Kruhy. V březnu letošního roku vstoupil do Síně slávy hudebních cen Anděl.