Zdravotní stav Petra Novotného se po prodělané mrtvici na konci října pomalu ale jistě zlepšoval. Přestože měl bavič ochrnutou levou část tváře a ruku, vyhlídky vypadaly více než nadějně. Nyní ale musí podstoupit další operaci.

Další operace na spadnutí

To potvrdil Super.cz i jeho syn Pavel Novotný (32). „Otce čeká ještě jedna neurologická operace,“ řekl. O té se dozvěděl od primáře, ale bližší informace ani on nemá. „Informaci o operaci mám od pana primáře. Ale jaká by měla být, to netuším. Pravděpodobně se to bude týkat jeho levé tváře, kterou má po té mozkové příhodě méně pohyblivou,“ svěřil se Pavel Novotný Super.cz.

Podle něj dělá otec Petr Novotný neuvěřitelné pokroky. „Kdybych ho viděl poprvé, budu vyděšen. Ale optikou zážitku, když jsem ho spatřil krátce po mrtvici, udělal za týden neuvěřitelný pokrok. Už i pravou, která mu krátce poté ochrnula, rozhýbává,“ dodal Pavel Novotný.

Zachránilo ho podezření z opilství

Baviče, který se proslavil hlavně svými pořady na televizi Nova, před nástupem do letadla směr USA zachránilo paradoxně podezření z opilství. Vše by totiž asi dopadlo daleko tragičtěji, kdyby Petr Novotný nastoupil do letadla a při vzletu čelil přetížení.

Podle Pavla Novotného už nejspíš nikdy moderovat nebude, ale trvalé následky by měly být minimální. „Důležité je, že doktoři říkají, že už jim takzvaně neuteče. První tři dny měli strach z krvácení do mozku, to se ale nepotvrdilo. Od té doby je táta den ode dne lepší,“ uzavřel Pavel Novotný.

Fotogalerie
5 fotografií