V kritickém stavu odvezla letištní záchranná služba baviče Petra Novotného do Střešovické nemocnice, kde byl ihned operován. Novotného postihla mrtvice a on přímo na letišti zkolaboval.

Jeho nejstarší syn Pavel Novotný (32) za ním okamžitě přijel do nemocnice, ovšem chvíli se zdráhal, aby obvolal své příbuzné, zejména svou matku. „Tam bylo blbý, jak se ten jeho stav prudce zhoršil, tak maminka byla na chalupě a my jsme se jí báli říct, co se doopravdy děje,“ přiznal Blesk.cz Novotný mladší.

Tak hrůznou zprávu své matce zpočátku tajili, pak ji ovšem zalarmovali a tak i ona se dostavila do nemocnice. „Máma mu strašně vynadala. Důrazně mu vysvětlovala, jak bude vypadat jeho další život. On na to chtěl evidentně něco říct, ale nemohl,“ prozradil Pavel Novotný.

Pro rodinu Novotných bylo nejhorší vidět tátu a manžela, jak na jednotce intenzivní péče leží napojený na všechny hadičky. „Lékaři nás připravovali na to, že může přijít to nejhorší. Samozřejmě jsem si připouštěl, že se může stát cokoliv, ale nejhůře to nesla asi moje mladší sestra a samozřejmě i máma,“ svěřil se syn Novotného.

Lékaři je také upozornili na to, že je stále ve vážném stavu. Také jim kladli na srdce, že se může dostavit krvácení do mozku, které není rozpoznatelné. Bavič musí tedy velmi bojovat, k úplnému zdraví ho čeká ještě dlouhá cesta.

Fotogalerie
5 fotografií