Novotný zkolaboval v pondělí ráno na Letišti Václava Havla před odletem do USA. V kritickém stavu byl převezen na neurologické oddělení střešovické nemocnice, kde lékaři okamžitě přistoupili k operaci. Podle nich herec prodělal mozkovou příhodu po ucpání cévy a zúžení krčnice, k tomu se přidaly další komplikace.

V odpoledních hodinách nemocnice povolila rodině krátkou návštěvu. “Tatínek vnímal a v rámci možností s námi i komunikoval. Padnul z obou stran i nějaký ten pokus o fór, což je milionkrát víc, než bych čekal poté, co jsme byli před pár hodinami připravováni dlouho bojujícími lékaři na nejhorší,” sdělil Blesku bavičův syn Pavel.

Stav šestašedesátiletého herce je sice mírně optimistický, ale zůstává kritický. “Bude to pro něj těžká noc. Velké díky střešovickému týmu primáře Kasíka a přátelům, kteří otci ráno zachránili na letišti život,” dodal Novotný mladší.

Populární bavič prožívá televizní comeback, s nímž je bohužel také spojená značná zátěž. V posledních týdnech natáčel úvodní díly svého nového pořadu Novotný za humny, který vysílá televize Relax. I to se mohlo na jeho zdravotním stavu podepsat.

Co je mrtvice?

Mrtvice neboli cévní mozková příhoda je náhle se rozvíjející postižení určitého oblasti mozkové tkáně, které vznikne poruchou jejího prokrvení. K této poruše může dojít buď na základě ucpání mozkové tepny, nebo na základě krvácení z mozkové cévy. Cévní mozková příhoda je akutní stav, vyžaduje neodkladnou lékařskou pomoc.