Kromě známých tváří Hany Vagnerové (30) a Roberta Jaškówa (43) nastoupili do pokráčka Expozitury i nováčci jako Anna Šišková (53), Marek Taclík (40) nebo právě Jan Kraus. Ten díky seriálu okusí pozlátko hradní kanceláře. Bude prezidentem!

„Příběhy v nové řadě jsou opět inspirovány skutečnými událostmi,“ prozradil spoluautor Josef Klíma. A podle přísně utajovaných informací se v případě Krausovy role inspirovali u exprezidenta Václava Klause. A na tom si Kraus pověstný Klausovou kritikou pěkně smlsne!

Klaus vs. Kraus

Jména

Je téměř stoprocentní shoda jmen opravdu čistě náhodná? Tvůrci tvrdí, že ano. „Všechny postavy se sice drží skutečné předlohy, ale jsou smyšlené,“ dušují se na Nově.

Víno je lék

Přestože herec spíše holduje jedné konkrétní minerální vodě, neboť to má ve smlouvě, při lepší příležitosti, jako je zahájení natáčení, si rád přihnul skleničkou šampaňského. Ani exprezident sklenkou kvalitního vína nepohrdne.

Plodí jenom syny

Zatímco Klaus vychoval dva syny Václava a Jana a o žádných dalších jeho potomcích není nic známo, Kraus má syny rovnou čtyři! O tom nejstarším, Markovi Blažkovi, se dozvěděl až před šesti lety v dopise od něj.

Fotogalerie
6 fotografií