„Čas ke společnému bytí je velmi krátký,“ posteskla si Marika. „Přitom většina z nás se bohužel životem pročeká a protrpí místo, aby se jím protančila a prosmála,“ řekla herečka. Mluvila krátce, protože usoudila, že je lepší, když nechá pustit ukázky s tatínkovým hlasem. To vehnalo všem přítomným slzy do očí. Na dojemný obřad přišla spousta Boříkových kolegů.

Například Taťána Medvecká, Mirka Pleštilová s manželem Alešem Procházkou, Simona Postlerová s manželem Zdeňkem Hráškem, Juraj Herz s přítelkyní Martinou Hudečkovou, Antonie Talacková, Marie Tomášová se synem Otomarem Krejčou, Hana Seidlová a ředitel mladoboleslavského divadla František Skřípek. Ten byl se zesnulým do posledních chvil v kontaktu. „Zajímalo ho, co se u nás v divadle děje, protože tu před lety začínal,“ svěřil se Skřípek. „Jeho zdravotní stav se bohužel zhoršoval, trpěl bolestmi kvůli kyčlím, chodil o berlích. Stále ho ale drželo hraní,“ dodal divadelní ředitel.

Přišel i poslední hercův principál Jan Hrušínský s manželkou Miluší Šplechtovou. „Je mi to moc líto. Byl to báječný člověk a vynikající herec,“ řekl s dojetím Hrušínský.

Fotogalerie
15 fotografií