Prapočátek problému vnikl podle Olgy již v raném dětství. Šípková se snažila dostat ze stínu úspěšných sourozenců. "Stále jsem se potýkala s tím, že nesmím selhat. Moji sourozenci byli chytřejší a já se jim snažila vyrovnat," řekla Šípková v pořadu 13. komnata České televize.

Olga se od svých 6 do 23 let naplno věnovala gymnastice. Bohužel jí tento sport ale příliš nešel. To jen prohloubilo její malé sebevědomí. Olga nastoupila na vysokou školu, poznala budoucího muže a otěhotněla. V roce 1991 přivedla na svět svého prvního syna Michala a vše se zdálo být ideální. O rok později si ale našla vášeň, která ji naprosto pohltila.

Aerobik

Propadla novému a neokoukanému sportu, který v tehdejším Československu zažíval neskutečný boom, aerobiku. Velmi brzy se v něm stala naprostou jedničkou. Vyhrála mistrovství České republiky a další, daleko větší úspěchy ji teprve čekaly. Jako první si problému všimla její maminka.

Po mistrovství světa v roce 1997 se vše jen zhoršilo. Olga začala podnikat, čekala dalšího potomka a stále měla pocit, že musí více pracovat a být ve všem ještě lepší. "Začalo to nespavostí. Tři roky jsem brala léky na usnutí a každou chvilku brečela," vyprávěla Olga v 13. komnatě.

Šťastný konec?

Ve chvíli, kdy se Olga cítila na pokraji svých sil a dokonce se zhroutila během tréninku, pochopila, že musí vyhledat lékařskou pomoc. Nastoupila na kliniku a začala užívat antidepresiva. "Z počátku mi bylo ještě hůř. Po půl roce jsem začal pozorovat, že je stále mi líp a líp," řekla Šípková.

Podle jejího manžela ale ještě není nic vyhráno. Olga se totiž pohybuje na velmi tenkém ledě a jelikož má stále tendence si pracovní diář zaplňovat do posledního řádku, může do svých psychických problémů velmi snadno sklouznout zpět.

Fotogalerie
4 fotografie