Jako by se režisér Vojtěch Kotek rozhodl napsat příběh o lásce mezi Vilhelmovou a o jejím sedm let mladším milencem Vojtou Dykem. Jediné, v čem se jejich filmový příběh liší, je způsob seznámení.

Zatímco ve skutečnosti se tyto zamilované hrdličky seznámily během zkoušek divadelní hry Bláznivý Petříček, ve filmu sbalil Vojta Táňu na stylové auto. Mladý fešák se bezhlavě zamiloval do starší ženy s dítětem a kvůli ní je ochoten udělat cokoliv, i třeba prodat svoji neoblíbenější věc – nablýskaného „brouka“ v kabrioletu. Stejně tak je tomu i v životě. Dyk se do Táni zamiloval, ona se kvůli němu rozvedla, a on kvůli ní hodlá obětovat svůj mládežnický život.

V době, kdy se film z cyklu Nevinné lži natáčel, už spolu Táňa s Vojtou chodili více než rok a je velmi pravděpodobné, že Vilhelmová už byla s Dykem těhotná. V přiléhavých šatech, které měla ve filmu na sobě, je to i trochu patrné. Nutno také podotknout, že milenecký a teď už i herecký pár, opět převálcoval konkurenční televizi, která vysílala pěveckou soutěž SuperStar. Česká televize v neděli večer prostě jednoznačně boduje.

Fotogalerie
6 fotografií