Poté, co Vendule zemřela dcera Klárka (†5), zastřelil se manžel Karel Svoboda (†68) zemřel otec Václav Hora (†76), prezidentka Kapky naděje opět nespí a trápí se. Do toho se navíc rozvádí s Patrikem Aušem (33), kterého malý Jakub pojal za svého tátu, ale teď si musí zvykat na to, že už s ním nežije. „Já snad v životě nebudu mít klid,“ říká smutně Vendula.

Před týdnem v neděli přivezla paní Horovou houkající sanitka do Motola z Černošic, z rodinného domku, kde se Vendula narodila. O matčině hospitalizaci se Vendula dozvěděla v zahraničí a o to víc trnula hrůzou. Její první cesta po návratu z letiště také vedla do Motola.

Voda na plicích

„Paní Horová byla opravdu v těžkém stavu,“ potvrdil Blesku MUDr. Pavel Boček, rodinný přítel a lékař FN Motol, který Vendulinu matku v její nepřítomnosti pravidelně navštěvoval. Jen díky pohotovosti chirurgů motolské nemocnice, jak Boček svěřil, mohla být paní Horová umístěna ke specializované péči na plicní JIP. „Museli odsát z hrudníku výpotek, který těžký zánět plic velice zkomplikoval,“ vysvětlil Boček s tím, že paní Horová dostala také intenzivní terapii kyslíkem a antibiotika. Momentálně stále probíhají nová a nová vyšetření, aby se zjistilo, co je příčinou těžkého, život ohrožujícího stavu.

Peklo za peklem

Vendulin život se před 12 lety proměnil doslova v peklo. V roce 2000 jí v pěti letech na zrádnou leukemii zemřela dcerka Klárka. Ten samý rok její otec Václav onemocněl Alzheimerovou chorobou. Potom se Vendula s Karlem dlouho a marně snažili o dalšího potomka. A když se to konečně povedlo a narodil se Jakub, rok nato si jeho otec přiložil zbraň k hlavě a zastřelil se. Půl roku poté její otec upadl a krvácel do mozku a Vendula chystala další pohřeb. Teď prezidentka Kapky naděje umírá strachy o mámu. A je v tom sama. S Patrikem se rozvádí a Jakub je na matčinu oporu ještě příliš malý.

Vendula si musí přímo zoufat. A to se nedávno konečně nastěhovala do zrekonstruovaného domu v Říčanech, který si sice zakoupila hned po smrti hitmakera Svobody, ale neuvěřitelně dlouho ho přestavovala.

Fotogalerie
9 fotografií