Mirek Dopita si může oddechnout. Měsíce strachu a nervozity z hrozby vězení jsou dneškem za ním. Od karlovarského soudu dostal šestiměsíční podmínku a úhradu škody ve výši 3950 korun. Žádné vězení ani statisíce odškodného... Soud zohlednil to, že je prvotrestaný, a přihlédl k tomu, že Dopita chránil čest své přítelkyně. Tedy tehdejší.

V červenci, kdy se největší skandál karlovarského filmového festivalu odehrál, totiž spolu Dopita a Hanychová ještě žili a společně vychovávali svého syna Kryšpína. Nyní jsou už několik týdnů od sebe, Agáta si za Dopitu dokonce už našla i náhradu (zpěváka a moderátora Jakuba Prachaře - pozn. red.).

"Prostě jsem chránil svou holku a uděl bych to znovu. Rozhodně to za to stálo," řekl Dopita po skončení soudu k celému incidentu Blesk.cz. Současně však přiznal, že ho zamrazilo v zádech, když soudce povstal a pronesl: Vinen.

Nicméně Dopitův útok na fotografa, odcizení a zničení fotoaparátu ohodnotil velmi mírně. Přestože šlo o zločin, hodnotil ho jako přečin. "S rozhodnutím soudu jsem dnes spokojený," řekl Dopita Blesku.

Napadený amatérský fotograf Lukáš M., jinak také profesionální voják, který Dopitu zažaloval za loupež, po Dopitovi požadoval skoro čtvrt milionu korun odškodného a alespoň 400 hodin veřejně prospěšných prací. Ptoto se prostřednictvím právníka odvolal.

Fotogalerie
9 fotografií