Dopita dorazil k soudu se svým obhájcem. Lesklý černý oblek doplněný šedou kravatou by mu mohl pomoci budit seriozní dojem. Oči si pro jistotu kryl brýlemi, když však vcházel do soudní síně, okamžitě je sejmul. Kolem novinářů prošel bez povšimnutí, nechtěl nic komentovat.

To právní zástupce napadeného fotografa byl sdílnější. "Myslím, že by ten čin mohl být překvalifikovaný. Pro pana Dopitu to vidím na podmínku na dva roky," řekl novinářům advokát s tím, že v případě jejího porušení požaduje nejnižší sazbu, která se na tento trestný čin váže, což jsou dva roky vězení.

Na to však nakonec nedošlo. Dopita po půldenním soudním procesu vyvázl z podmínkou, respektive zkušební dobou na 6 měsíců. Když v této lhůtě něco provede, vrátí se tento případ znovu k soudu.

Místo čtvrt milionu, který po Dopitovi požadoval napadený fotograf, mu soud uložil uhradit 3950 Kč jako náhradu škody za rozbitý fotoaparát.

Dopita si asi oddechnul, je rád, že nejde do basy, proto se raději ani neodvolával. To protistrana si lhůtu na odvolání vzala a s největší pravděpodobností se odvolá. Tvrá na zaplacení 220 tisíc odškodného a nejméně 400 hodin veřejně prospěšných prací.

Soud: Dopita bránil čest Hanychové

"Jednání obžalovaného lze lidsky pochopit, protože bránil čest své přítelkyně," odůvodnil rozsudek soudce. Přestože Dopita spáchal zločin, je potrestán jako za přečin. Soud totiž zohlednil to, že se Dopita takového chování dopustil poprvé. Navíc nebyla prokázana osobní újma pro napadeného.

U soudu se vystřídali všichni aktéři červencové bitky. Nejprve dostal slovo napadený fotograf Lukáš M. "Agátu jsem vyfotil jen několikrát. Nikdo mi neřekl, že to nesmím. Když mě napadli, nebránil jsem se, protože jsem profesionální voják u Hradní stráže," vypověděl napadený fotograf. Nový fotoaparát měl prý teprve tři dny a nestačil se s ním naučit zacházet. "Žádné fotky jsem stejně nepořídil," řekl před soudem.

Napadený se kryl deštníkem

Sdílný však nebyl. Sotva vypověděl, co musel, od soudu doslova utekl. Po schodech běžel, maskován kšiltovkou staženou hluboko do čela. Aby ho nikdo nevyfotil, kryl se rozevřeným deštníkem.

Video
Video se připravuje ...

Zmlácený fotograf Motl utíká od soudu Jan Jedlička


Agáta v outfitu za tisíce a v bodlinách

Až pár minut po zahájení dorazila ke karlovarskému soudu také Dopitova expřítelkyně Agáta Hanychová, která má důležitou roli svědka. V době, když ještě chodila Dopitou, byla považovaná za osobu blízkou, a tudíž se výpovědi mohla vzdát. Vzhledem k tomu, že se však před několika týdny rozešli, tento status se na ni již nevztahuje. Musí svědčit. „Musím, už nejsem osoba blízká, takže je to moje povinnost,“ řekla Agáta Hanychová Blesku.

Agáta se pochopitelně také maskovala značkovými černými brýlemi, svůj soudní outfit ale v žádném případě nepodcenila. Zahalila se do šátku od Vuittona, doplněk jí dělala masivní kabela Gucci a vrcholem jejího modelu byly mokasíny s bodlinami.

Video
Video se připravuje ...

Agáta se k soudu vyfikla Jan Jedlička

V soudní síni pobyla však jen krátce, zhruba deset minut. Když na ni přišla řada, požádala soudce, aby všichni opustili místnost. Na to ale soud nepřistoupil. Na začátku své výpovědi tvrdila, že si nic nepamatuje. Pak si však vzpomněla poměrně detailně. Pak zase paměť jako by ztratila, a to přesně od okamžiku, když napadeného žádala, aby ji nefotil. Vzpomněla si pak až na chvíli, kdy chtěla nasednout do taxíku a odjet.

Poté Agáta přišla se zvláštními pravidly. Tvrdila, že od určité hodiny se nesmí fotit. "To se nefotí, když někdo leží na zemi," řekla Agáta u soudu. Podle ní jí také fotograf fotil mezi nohama...

Po své výpovědi Agáta ze soudní síně doslova vystřelila a spěšně opustila soudní budovu. Setkání s exmilencem jí asi neudělalo moc dobře, byť je to ostřílená showbyznysová harcovnice, dnes od soudu odcházela rozrušená.

VIDEO: Podívejte se, jak se bije Dopita

Po výpovědích byly na programu zvukové a obrazové záznamy. Celou rvačku zachytily totiž bezpečnostní kamery. Na záznamu je vidět, jak Dopita fotografovi naložil. Pak mu vzal foťák a odešel s ním pryč. Když síní zněly audiozáznamy, Dopita se usmíval. No uvidíme, jestli mu bude do smíchu i po vynesení rozsudku.

Video
Video se připravuje ...

Takhle v létě Miroslav Dopita zmlátil amatérského fotografa Marek Pátek, Jan Jedlička

Večírek skončil bitkou a loupeží

Dopita je obžalován z trestného činu loupeže. Je to výsledek opilecké rvačky Dopity s fotografem Lukášem M., která se odehrála během Filmového festivalu v Karlových Varech. 

Hanychová s Dopitou a přáteli to přepískli v baru a když se nad ránem vraceli na hotel, napadlo je odpočinout si na chodníku. Agáta se svým stylistou Martym si tam ustlali a nejspíš se kochali pohledem na hvězdnou oblohu. Neobvyklý výjev zaujal amatérského fotografa Lukáše M., který coby lovec dobrých snímků začal fotit.

Když ho Agáta zmerčila, začala běsnit. Poslala na něj Dopitu a dokonce se za tím sama rozběhla. Dopita Lukáše dostihl, jedním hodem o zem mu rozmlátil tři dny starý foťák, Agáta pro jistotu ještě rozkousla paměťovou kartu.

Celý incident řešila policie, a to tak razantně, že Dopita skončil v poutech a dokonce si pobyl v policejní cele, kde strávil několik hodin. Hanychovou, která po bitce nadýchala údajně přes 3 promile, původně také umístili na záchytku, moc dlouho si ji tam však nenechali.

Video
Video se připravuje ...

Začal soud s Mirkem Dopitou kvůli napadení v Karlových Varech Jan Jedlička

Fotogalerie
19 fotografií