O Vladimírově nezřízeném pití se v posledních letech jeho života hodně napsalo. Všichni nabyli dojmu, že je na alkoholu závislý. Ale jeho mladší bratr Michal poprvé řekl, jak to s jeho pitím doopravdy bylo. "On nebyl závislej, jen pil. Vědomě a kontrolovaně. Kdyby chtěl mohl přestat, byl pánem situace. ale prostě nechtěl. Nicméně nikdy nebyl alkoholik. Nikdy se kvůli němu nerušilo představení nebo natáčení," řekl v rozhovoru pro Týden Michal.

"Vladimír byl těžký introvert, měl strach z lidí. Odborně se tomu říká sociální fóbie a v herecké branži je to velmi rozšířené onemocnění. Kdekdo do sebe sype prášky. A protože se u nás v rodině nikdy na prášky nevěřilo, brácha nacházel pomoc v alkoholu," vysvětluje Dlouhý, který se dvakrát pokoušel bratrovi pití rozmluvit a vždy to skončilo rvačkou. "Skoro tři čtvrtě roku jsme spolu nemluvili. Mě nevadilo, že pije, ale to, že když byl opilý, tak měl tendenci řídit auto. A to byl důvod, proč jsme se do sebe pustili," tvrdí Michal. 

S Vladimírovou ženou Petrou Jungmannovou (40) a jejich pětiletými dvojčaty Jiřím a Janem se Michal a jeho rodina velmi často stýká. "Jsme v intenzivním kontaktu, jezdíme na dovolené a navštěvujeme se. Oni když celý den běhají s našima holkami a slyší pořád tatí, tatí, tak mi taky začnou říkat táto. Jsem náhradní táta a hrozně mě to těší. Koneckonců, brácha si to tak přál," tvrdí Michal, který je ženatý s letuškou Zuzanou a má s ní dvě dcery - Aničku a Karolínu.

Fotogalerie
4 fotografie