Reakce rozlícených čtenářů ukazují na konkrétní osoby – snímky pořídil Tomáš M., jehož přítelkyně Pavlína M. zná překupníka z Tábora Jakuba M., kterému fotografie nabídla. Ten si potom za ně řekl 120 000 korun…

„Podle našeho zjištění nepochází fotografie od žádného zaměstnance nemocnice. V každém případě budeme případ vyšetřovat a podáme žalobu na neznámého pachatele. Únik tak citlivých informací je proti etickému kodexu naší nemocnice. Nechceme a nebudeme tolerovat, aby se takové věci stávaly,“ řekla Blesku Petra Pekařová, tisková mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Pod ni spadá i pitevna na Albertově, kde byly podle všeho fotografie pořízeny.

Tchyně podezřelého: Ten člověk se nezastaví před ničím

Podle informací od čtenářů Blesku je muž, který neváhal požadovat tučnou částku za posmrtné snímky celebrit, nechvalně známý svými podvody a kšeftováním. „Dělal pro mě před pár lety a vždy uměl sehnat cokoliv. Žádná levá pro něj nebyla problém,“ řekl jeden z těch, kteří nám volali do redakce.

V šoku a obavách je jeho bývalá tchyně. „Stydím se za něj, dcera musela požádat o rozvod, protože ji i vnučku tyranizoval,“ přiznává. „Bojím se, aby obě nedoplatily na tuhle nechutnou záležitost. Ten člověk se nezastaví před ničím,“ přiznala žena.

Podle dalších zpráv měl totiž překupník Jakub M. trávit nějaký čas i ve vězení. Mezi jeho hlavní způsoby výdělku patřily podvody s auty a obchodování s kradeným zbožím. Předtím, než opilý spadl do rybníka a kvůli způsobeným zraněním ochrnul, si prostě sháněl obživu, jak se dalo.

Fotogalerie
4 fotografie