Nechci se k tomu už nikdy vracet…“ řekla nám stroze bývalá Víznerova manželka, herečka Jana Šulcová (†76). Co se vlastně před téměř třemi desítkami let stalo? Herec byl na dovolené s Janou, se svým bratrem Vladimírem, profesí kameramanem a zvukařem, a jeho partnerkou Johankou.

Vše vypadalo báječně romanticky. Postavili si u moře stany a na jednom přenosném vařiči začali připravovat jídlo. Vladimír chtěl nainstalovat druhý vařič na kávu.

Zrádné plameny

S plynovou bombičkou ale manipuloval tak nešťastně, že mu vzplanula v ruce. Plameny se bleskurychle přenesly na stan a poté i na Vladimíra. Šok a bolest ho úplně paralyzovaly. Až po několika vteřinách se z posledních sil rozběhl k moři a padl do vody. Celou příšernou scénu sledoval hrůzou zesinalý Oldřich i obě ženy.

Marný boj s ohněm

Přiběhli ke zraněnému a nahmatali mu tep. Následoval rychlý zásah přivolaných italských záchranářů. Ti Vladimíra letecky přepravili do nemocnice v Pise. Na všechno ale už bylo pozdě a úsilí lékařů bylo marné. Po 16 dnech Vladimír vydechl naposledy.

Útěcha v nevěře

Tato tragédie Oldřicha zlomila. Trpěl psychickými potížemi, nemohl se se strašlivou smrtí svého bratra vyrovnat. Když nic nepomáhalo, začal hledat útěchu v náručí žen. A bylo jich hodně! Jana Šulcová omlouvala jeho úlety prožitým traumatem a psychickými problémy. Po dvaceti letech manželství ale jeho nevěry nesla velmi těžce.

Video
délka: 01:22.11
Video se připravuje ...

Vždy plachý Oldřich Vízner odhalil soukromí! Jak bydlí? To budete koukat! TV Barrandov

Skandál a rozvod

V roce 1988, tedy pět let po tragédii, došla Janě trpělivost. Rozhodla jedna jízda metrem. Nic netušící Jana náhodně zaslechla dvě cestující, jak se baví o Oldřichu Víznerovi. Že má prý poměr s herečkou Evelynou Steimarovou (exmilenkou Karla Gotta). Bohužel zjistila, že je to pravda. Veřejný skandál, to už bylo na Janu moc. Následoval rozvod.

Nešťastná terapie

Pět let Jana Šulcová nejezdila metrem a neobjevovala se na veřejnosti, protože se bála lidí. Frustraci řešila i pomocí alkoholu. Dnes už je v pořádku a vyrovnaná. Na rozdíl od Oldřicha Víznera. Ten pokračuje ve své nešťastné terapii...

Psychiatr: Na smrt platí emoce

Emoce jsou starší než myšlení člověka, jsou mocnější a lze jimi vytěsnit to, co člověka děsí. Může to být i tento případ,“ říká psychiatr Jan Cimický. „V takových chvílích chce člověk vytěsnit smrt emocemi, aktivitami typickými pro život. Organismus někdy reaguje velmi nepředvídaně a řekne si o věci, které člověka překvapí. A když si říká o tohle… Za předpokladu, že si to uvědomuje a chce se toho zbavit, by měl člověk s tímto problémem vyhledat psychologa,“ dodává Cimický.

Fotogalerie
36 fotografií