K benefičnímu představení prý muselo liberecké divadlo, ze kterého pražský rodák Peterka odešel už před dlouhými dvaceti roky, barda dlouho přemlouvat. „Já jsem nikdy estrády nedělal, protože jsem nechtěl, a teď, když už nemusím, je mám dělat dobrovolně?“ durdil se žertem herec, jehož vedle Krkonošských pohádek proslavily komedie s Ivou Janžurovou, třeba Zítra to roztočíme, drahoušku...!.

Po úrazu, při němž ho před dvanácti lety porazilo auto a rozdrtilo mu kosti v noze, se Peterka pohybuje pouze o berlích. Na jeviště však nakráčel s rozšafným úsměvem a slovy: „Tak tady mě máte!“

Bílá ho na "životní derniéře" provázela na jeho přání a několikrát jej i dojala až k pláči. „V okamžiku, kdy na mě poprvé promluvila, jsem pocítil, že jsme nějak duchovně spřízněni, tak kdyby to mamince nevadilo, tak já bych ji adoptoval,“ svěřil se se svým obdivem ke zpěvačce Peterka. „Škoda že tu není táta, že bychom si o tom pokecali,“ smála se Lucie, která před dvěma lety Peterku sama vyhledala. Tehdy jí třískl telefonem, protože si myslel, že se za ni pouze někdo vydává a dělá si z něj legraci.

Peterka ani ve svém věku nezahálí. V dohledné době mají vyjít jeho paměti, na nichž pracoval několik let. „To víte, probudil se ve mně Shakespeare,“ usmívá se vitální legenda.

Fotogalerie
9 fotografií