Josef Rychtář už delší dobu hlásil do světa, že ukončit manželství nehodlá. „Já se rozvádět nechci a nebudu. K soudu mě nikdo nedostane!“ pořád opakoval. A svá slova dodržel do písmene. Opravdu se na včerejší první rozvodové stání nedostavil. Domníval se ale, že se tam neobjeví ani manželka Darina. Soudkyni poslal omluvný dopis s přesvědčením, že je zatím všechno zažehnáno.

Když mu pak Blesk volal, proč se nedostavil na projednávání s manželkou, byl zaskočen. „Cože? Manželka je tam? To jsem vůbec nevěděl,“ řekl rozčileným, až téměř nepříčetným hlasem.

Josefa Rychtáře to, že jeho žena Darina místo do lázní jela k soudu, rozzuřilo. Prostřednictvím Blesku na její adresu nešetřil drsnými slovy.

„Manželka je mrcha, která lhala v tom, že já jsem o soudu věděl a vyjádřil jsem se písemnou formou. To zaprvé. Za druhé tam napište, že manželka opět lhala, když mi řekla, že odjíždí do Teplic a já jí proto odkazuji, že je normální prolhaná svi**. Protože jsem jí dal peníze s tím, že odjíždí do lázní, a ona šla k soudu! Mně nejde o rozvod, ale o to, že ta svi** zkurv*** mi zase lhala, a já lež neodpouštím. Takže jí vzkazuji: Nevracej se raději domů!“

Fotogalerie
9 fotografií

Lázně? Kdepak...

Rychtář totiž ráno zavezl manželku na vlak a myslel si, že odjela do lázní. Jenže podle informací Blesku nechala Darina svůj kufr v úschovně a vyrazila rovnou za svou advokátkou Věrou Sedloňovou. „Ano, je to pravda, Pepa nevěděl, že půjdu k soudu. Vůbec jsme se o tom spolu nebavili. Víte, co dělám doma poslední měsíce? Mlčím…“ prozradila Blesku Rychtářová.

Josef Rychtář byl tedy místo u rozvodu s Ivetou Bartošovou. Darinu dovezla právnička a hned při příchodu obě dámy vtipkovaly. „Nechtěl nás doprovodit. Ale my jsme se ho vlastně ani neptaly, jestli chce svézt,“ odpověděly na otázku, kde Rychtář vlastně je.

Projednávání začalo krátce po třetí hodině odpoledne a hned na úvod advokátka Sedloňová všem oznámila, že bude neveřejné. Rychtářová působila vyrovnaným dojmem, přestože kvůli trápení zhubla neuvěřitelných 16 kilo!

Rehabilitace kvůli mrtvici

Po hodině a půl v soudní síni se jí ale úsměv z tváře vytratil. „Necítím se dobře. Po tak dlouhém manželství to člověk jen tak neustojí, aby se cítil jinak. Myslela jsem si, že to půjde lehčeji,“ řekla Blesku Rychtářová a dodala:

„Ještě není konec. Bude to pokračovat, dostaneme předvolání. Jsem přesvědčena, že to jen tak neskončí.“ Večer pak Darina do lázní opravdu odjela. „Budu se věnovat sama sobě. Tři týdny mě v Říčanech neuvidíte. Musím chodit hlavně na rehabilitace po té mrtvičce.“

Darina po soudu:

Video
délka: 01:04.00
480p 360p 240p

Darina Rychtářová mluvila s Blesk.cz krátce po rozvodovém jednání Jan Jedlička