„Sbírku, která obsahuje zhruba 110 kousků, nám věnoval muž, který díla zdědil po svém zemřelém otci,“ vysvětlil Jiří Rybář z Topičova salónu, kde se aukce 4. prosince uskuteční.

Celková hodnota celé sbírky se odhaduje zhruba na milion korun, aukce však částku pravděpodobně zvýší na dvojnásobek nebo dokonce trojnásobek. Není divu, nápadité a kvalitní komiksy jsou dílem opravdového krále ve svém oboru.

Máte rádi komiks? A chtěli byste mít jeden doma na stěně? V neděli 4. prosince budete mít možnost si jeden takový vydražit na jedinečné dražbě v Topičově saloně. Nepůjde však jen tak o nějaké komiksy. Dražit se zde totiž budou originály od krále tohoto kresleného žánru – Káji Saudka

„Očekáváme, že o aukci bude enormní zájem. Před nedávnem jsme zkusili pár kusů nabídnout na internetu a bylo to hned pryč,“ dodává Rybář. Celá kolekce je rozdělena do tří částí: komiksy, kresby a fotografie, na kterých Kája Saudek spolupracoval se svým dvojčetem, známým fotografem Janem Saudkem.

Jan Saudek nese stav svého bratra těžce. Dokonce za ním po celou dobu jeho kómatu ještě nebyl v nemocnici. „Za bratrem jsem v nemocnici nikdy nebyl. Je to kruté? Není. Vždyť já se nechci vidět na smrtelné posteli. A my jsme se nejen moc milovali, ale především jsme byli stejní. Nechci se vidět umírat a bratr to určitě chápe,“ říká Jan Saudek.

Fotogalerie
11 fotografií