„Zhroutila se, propukla v usedavý pláč,“ řekl Aha! zdroj ze zákulisí natáčení seriálu Ulice, kde spolu Maciuchová s Navrátilem hráli. Ona představovala kantorku Miriam Hejlovou, on zase kapitána Bařinku.

Navrátil o Maciuchové velmi hezky mluvil. „Pomáhá mi i Hanička Maciuchová. Vídáme se velice často, Hanička se totiž přestěhovala kousek od mého bytu. Je mým potěšením. Nakupujeme spolu třeba zeleninu,“ svěřil se ještě v dubnu herec deníku Aha!

Veřejnost se o jeho vážné nemoci dozvěděla právě z úst Hany Maciuchové, která mu v přímém přenosu galavečera Anno v únoru roku 2010 popřála hodně zdraví. "Bořku, držíme ti palce a přejeme brzké uzdravení," vzkázala tehdy herečka. Jenže Bořivoj Navrátil rakovině tlustého střeva, s níž dva roky statečně bojoval, v pondělí podlehl.

„Osiřeli jsme. Bořivoj byl kultivovaný, milý, laskavý profesionál. Myslím na něj velmi intenzivně, protože zároveň neztrácel humor ani v situaci, kdy ho jeho životní zkušenosti vyzbrojily pro takový boj s nemocí, o které se říká, že je peklo,“ řekla v reakci na smrt svého kamaráda Maciuchová pro Radiožurnál.

Fotogalerie
14 fotografií