V ní spisovatelka detailně hovoří nejen o milostném poměru s Václavem Havlem, ale zároveň svěřuje, že se při psaní radila s velkou kamarádkou, manželkou slavného režiséra žijícího v USA. Měla na mysli právě Martinu Formanovou? Měla!

A manželka oscarového Miloše Formana to Blesku také potvrdila. A i když jen mezi řádky, tak není pochyb. „Ano. Irena je má velká kamarádka. Jestli se se mnou ale radila, tak k tomu bych se vám opravdu nerada vyjadřovala. Mám totiž ráda všechny zúčastněné,“ řekla Martina. Tím myslí Irenu a Václava, ale také Dagmar Havlovou, které se provalená manželova nevěra silně dotýká. Navíc exprezident, velký Formanův kamarád, se od knihy »pobouřeně« distancoval. „Opravdu vám nemohu odpovědět. Pochopte. Zeptejte se Ireny,“ zopakovala znovu naléhavě Martina.

A jak ona pohlíží na nevěru, o které pojednává i její poslední kniha? „Nevěra, to je velmi zajímavé téma. Jde o to, jak se na ni pohlíží. Jestli jde o fyzično, anebo už jen o pouhé myšlenky,“ přemítá Martina, která se v knize zabývá i nevěrou po internetu.

Formanová v Praze dlouho nepobude. Musí nazpátek do Connectitucu, kde nechala nemocného manžela Miloše. „Byl by tu se mnou, těšil se. Spadl ale ze schodů a ten hematom na ruce z pádu je opravdu ošklivý. Dlouhý let by mu nedělal dobře,“ podotkla Martina, která už před devíti lety sklidila jako spisovatelka nebývalý úspěch se svou prvotinou Skladatelka voňavého prádla.

Fotogalerie
7 fotografií