Podle některých místních Martin K. pil a řídil často. V minulosti kvůli tomu přišel i o řidičák. „To bylo ale před pěti lety. Teď už to nedělám. Byla to nešťastná náhoda. Popojel jsem jen tři metry. Bohužel ho stály život,“ řekl se slzami v očích.

Ten den prý byli spolu v lese na dříví. Muzikant žil totiž už nějaký čas téměř jako bezdomovec v pronajaté hasičárně v sousedních Hořanech. „Neměl peníze, tak jsem ho vzal s sebou, aby si něco vydělal. Když jsme přijeli z lesa, dal jsem mu 1400 korun. Většinu zřejmě hned propil, protože když se to stalo, měl u sebe podle policie už jen tři stovky,“ vylíčil Martin K., který si ve stejné hospodě dal také několik piv. „Pavel pak odešel. Byl tam na kole, mysleli jsme, že už odjel úplně pryč. Když na mě někdo zavolal, ať přeparkuju, nevěděl jsem, že sedí na kole za autem. Neviděl jsem ho,“ popsal. Se svou družkou a dalšími lidmi se prý hned pokoušeli muzikanta oživit, ale marně. Nepomohli už ani záchranáři.

„Byli jsme kamarádi. Měl jsem tu pro něj připravené nějaké oblečení. Nenapadlo mě, že mu ho budu dávat do rakve,“ dodal s tím, že zaplatí i pohřeb. Případ vyšetřují kriminalisté. Martin K. po nehodě nadýchal 1,19 promile. Zda a jak moc byl opilý muzikant, bude jasné až po pitvě.

Kdo byl Pavel Klas

Pavel Klas stál v roce 1981 u zrodu skupiny Karamel. Jako kytarista v ní působil do roku 1988. Hrál také ve skupinách Kentaur, Balet a doprovodné kapele Jitky Zelenkové. V posledních letech měl problémy, žil jako bezdomovec v pronajaté hasičárně v Hořanech na Lounsku. Naposledy se na pódiu objevil 13. srpna na Lounském letním vábení jako host skupiny Karamel.

Fotogalerie
4 fotografie