Loni státní zastupitelství případ Dary Rolins odložilo pro nedostatek důkazů. Televize Nova ale v pátek upozornila na existenci nového znaleckého posudku, který by mohl situaci zvrátit.

„Ke střetu obou vozidel došlo na straně skútristy. To znamená, že paní Rolins vyjela do protisměru, kde zachytila přijíždějícího motocyklistu. Ona o něm vlastně vůbec nevěděla. O jeho existenci se dozvěděla, až když došlo k nárazu. Potvrdilo se, že se nevěnovala řízení tak, jak měla. Teď záleží na policii,“ řekl advokát rodiny Karel Friml.

Rolins s právníkem čekají na nový posudek

„Jsem z toho v šoku!“ řekla včera Blesku bez zaváhání Dara. „Samozřejmě se mě to velice dotýká, ale s mým právníkem nemůžeme dělat nic do té doby, než nás policie zkontaktuje a s posudkem nás obeznámí. Právní zástupce Olgy Rotreklové prý tvrdí, že jsem podle nového posudku jela jednoznačně v protisměru. Trvám na tom, že to opravdu není pravda. A tak to bylo i ve znaleckém posudku, který těsně po nehodě dělala policie,“ dodala zpěvačka, která je právě na chalupě.

Co na to Dařin právník Robert Vladyka? „Opravdu ani mě policie nekontaktovala a zdá se mi, že to, co bylo odvysíláno v televizi, může být pouhá interpretace advokáta rodiny Jindřicha Rotrekla,“ sdělil. Pokud by policie Daru případně znovu obvinila, je připraven podat stížnost. Vážně se ale hodlá celou věcí znovu zabývat až poté, co se seznámí s novým znaleckým posudkem.

„O všem jsem se dozvěděla až ze zpráv. Ještě ráno jsem byla v rádiu a řekla jsem, že jsem šťastná. A večer tohle. Zakřikla jsem to,“ dodala smutně zpěvačka.

Fotogalerie
7 fotografií

Fakta o nehodě

* 10. července 2010 se terénní vůz s Darou Rolins za volantem srazil v Šáreckém údolí v Praze se skútrem, který řídil Jindřich Rotrekl (†63)

* Muž byl po nehodě převezen do Ústřední vojenské nemocnice, kde však po třech hodinách zemřel

* 8. října 2010 policie obvinila zpěvačku z trestného činu usmrcení z nedbalosti

* 2. listopadu 2010 státní zástupkyně stáhla obvinění pro nedostatek důkazů

* V pátek se objevily informace o novém posudku, podle kterého Dara údajně jela při nehodě v protisměru