"Pan Vávra minulý týden na chatě v Choceradech upadl a těžce si poranil kyčel. Okamžitě ho sanitka převezla do pražské nemocnice na Homolce, kde mu operovali zlomený krček a posléze převezli do na pražskou kliniku Malvazinky. Tam byl rehabilitován," prozradil Blesk.cz dobře informovaný zdroj.

"Ano, mohu potvrdit, že zde byl pan Vávra hospitalizován. Poté však potřeboval jinou léčbu, a tak ho museli převést do jiné nemocnice," řekla Blesk.cz tisková mluvčí Dagmar Dvořáková. Podle našich informací je režisér opět v nemocnici na Homolce, kde mu kyčel nedávno operovali.

Okamžitě jsme kontaktovali Vávrovu manželku režisérku Jitku Němcovou (59), ale ta zatím nevzala mobil a ani neodpověděla na sms zprávu.

Vávrovi se daří dobře

"Pan režisér se po operaci cítí dobře a všichni mu přejí brzké uzdravení. Je to opravdu moc milý člověk," dadal náš zdroj.

Nestor české kinematografie Otakar Vávra své sté narozeniny oslavil letos 28. února. Natočil desítky filmů, mezi nejznámější patří Kladivo na čarodějnice, Jan Hus, Romance pro křídlovku nebo Cech panen kutnohorských. V padesátých letech společně s jinými českými režiséry pomohl založit pražskou FAMU a mezi jeho žáky patřil Miloš Forman, Jiří Menzel nebo Věra Chytilová.

Fotogalerie
6 fotografií