Tereza Kovaříková neměla čtyři roky vážný vztah. Zkoušela se seznámit přes internet, ale to ji příliš nenadchlo. Většina chlapů, se kterými se sešla, byla ženatých a místo vážného vztahu hledali spíše milostné rozptýlení. Potom ale zahlédla v televizi upoutávky na pořad Farmář hledá ženu. Farmáři ze soutěže byli zaručeně nezadaní a skutečně toužili po vážném vztahu, což byl pro Terezu impulz, aby se do pořadu přihlásila. Zpočátku ji nejvíce zaujal Petr Hájek. „Je to hezký chlap. S krásnými, mladšími muži jsem většinou chodila, ale Petr si přál mladou ženu, tak jsem se nakonec rozhodla napsat Vlastíkovi. Není to úplně můj typ, ale když jsem ho viděla v tom medailonku, napadlo mě, že takový člověk musí být v jádru velice dobrý.“ Tereza byla Vlastimilovi taky sympatická, a proto si ji vzal do užšího výběru.

Zjistila jsem, že se mě bojí

Při prvním setkání měla Tereza pouze pět minut na to, aby Vlastimila, kterému všichni začali říkat kozí dědek, poznala. „Chybou možná bylo, že jsem o něm chtěla vědět co nejvíce. Proto jsem na něj sypala otázku za otázkou a neuvědomila jsem si, že mi nestačí ani odpovídat. Dívala jsem se do těch jeho krásných očí a najednou mi došlo, že se mě vlastně bojí.“ Přesto si ji Vlastimil vybral a setkali se v Liberci. Tam se Tereza potkala i se svou soupeřkou Lenkou Fojtíkovou (50). Ta se snažila veškerou pozornost Vlastimila strhnout na sebe a dařilo se jí to. Tereza čekala, že Vlastimil se jako správný gentleman bude věnovat oběma dámám, které si pozval. To se ale nestalo. „Tehdy už jsem si říkala, že se mu asi nelíbím.“ Přesto si oběženy Vlastimil pozval k sobě na farmu do Krkonoš.

Fotogalerie
6 fotografií

Sud s vodou jako koupelna

Příjezd na kozí farmu byl pro Terezu šokující. Jako záchod sloužila kadibudka a jako koupelna sud s vodou. Nemluvě o samotném bydlení. „Ještě v televizi jsem Vlastíka viděla, jak vychází z chatrče s vědrem, a myslela jsem si, že v té chatrči má kozy. Vůbec mě nenapadlo, že tam budeme bydlet,“ přiznává svoje velké překvapení Tereza. Lenka však vůbec překvapená nebyla. Nezaskočilo ji vůbec nic. Tereza došla k názoru, že Lenka se chovala tak, jako by to tam už znala.

Za hlavou jí běhal sysel

Faktem je, že hodinu poté, co nápadnice přijely na farmu, nachytala Tereza Lenku, jak se s Vlastimilem vášnivě líbá. „Když tohle udělají lidi, kteří se znají chvilku a je jim padesát let, tak je to strašné,“ neskrývá rozčarování Tereza. Později se dozvěděla, že Lenka prý na farmu neoficiálně přijela o týden dříve, a měla tak mnohem více času se s farmářem sblížit. Před televizním štábem se jim to ale podařilo utajit. Každopádně první noc spaly obě dámy spolu na malé půdě, kam se lezlo po žebříku. „U okýnka bylo sršní hnízdo a za hlavou mi celou noc běhal sysel. Noční můry jsem ale měla hlavně z toho jejich líbání,“ připomíná krušné chvilky Tereza a svůj tehdejší pocit uzavírá s povzdechem: „Došlo mi, že je dobojováno.“

Moc se nemyl…

Druhý den už Lenka odešla spát přímo k Vlastimilovi do druhé chatrče. Tereza zůstala sama a nemohla usnout. Venku zuřila bouře a ona přemýšlela, co bude dělat. Připadala si, že je na farmě úplně zbytečná. Ba co víc, že je tam trpěná. Do rozbřesku popíjela stydnoucí kávu a mohla jenom tušit, jaké orgie se odehrávají ve vedlejší chatrči. Sama by se k milostným hrátkám s Vlastimilem hned tak neodhodlala. „On hygieně moc nedával. Milovala bych se s ním i líbala, ale jen pokud by víc dbal na hygienu. Za ty dva nebo tři dny jsem ho neviděla se umývat.“ Lze tedy jenom spekulovat o tom, proč Lenka po vášnivé noci s Vlastíkem dostala zánět močových cest…

Chce kozy, ovečky i králíky

Jedu domů. Tak se rozhodla Tereza po probdělé noci. „Kdyby si mě Vlastík vybral na začátku a začali bysme spolu žít, tak bych chatrčku nechala kozičkám a postavila bych tam po dohodě s Vlastíkem krásný srub. Po tom, co předváděl s Lenkou, bych s ním ale nezůstala,“ říká Tereza, kterou Vlastimil odvezl na nádraží, a když si na rozloučenou podávali ruku, měl v očích slzy dojetí. „Bylo vidět, že je mu to líto,“ vzpomíná Tereza, která si teď na rozdíl od Lenky musí plánovat budoucnost sama. Nyní se hodlá přestěhovat z Ostravy, kde bydlí, do baráčku někam na vesnici a rozhodla se stát farmářkou. "Chci chovat kozy, ovečky, králíky a o žádného chlapa teď nemám zájem.“ Kdo ví, třeba jako farmářce jí osud pošle do cesty právě toho pravého.