Na Jiráskovou se Gregorini trochu zlobí. „Nechci, aby odešla. V zájmu jejím, divadla i diváků. Doufám, že to ještě není její definitivum. Respektovat ho ale samozřejmě budu muset,“ řekl Gregorini a vysvětlil: „Já jsem přesvědčen, že když Jiřina přestane hrát, bude to pro ni znamenat smrt.“ Jirásková si ale trvá na svém. „Už jsem se rozhodla. Musím se mít ráda a také chci samozřejmě odejít se ctí,“ říká herečka.

Možná si zahraju v seriálu

Naposledy totiž zkolabovala, když už byl plný sál. Představení se zrušilo a lidé odcházeli domů zklamaní a bez zážitku ze hry Famílie, kde Jirásková vždycky excelovala. „Tak Famílii si už asi nezahraje, to chápu. Přemlouvám ji ale k Fidlovačce, tam nemá náročnou roli a většinou sedí,“ nedá si pokoj Gregorini. Byl to prý on, kdo Jiráskovou naposledy dostal do nemocnice. „Řekl jsem jí, že se musí dát dokupy. Myslím, že kdyby mě neposlechla, už by mezi námi nebyla. Byla moc vyčerpaná,“ svěřuje Gregorini.

Fotogalerie
21 fotografií

V nemocnici ale dehydratovanou herečku převodnili a teď má z toho oteklé nohy. „Prostě mi není už déle dobře a potřebuju klid. Třeba si ještě někdy zahraju v nějakém seriálu,“ míní herečka. Ředitel Gregorini má ale ještě jednu variantu. „S paní Jiráskovou pracovní poměr klidně rozvážu, když o to tak stojí. A když se jí bude chtít, bude si moci zahrát a my jí pošleme honorář. Je mi úplně jedno, jak ji budeme platit,“ nechce se Gregorini stále smířit s odchodem Jiráskové, jejíž jméno je s Divadlem na Vinohradech už provždy spjato.

Navíc ho deset let i řídila. Herečce se ale jen těžko může někdo divit, že se rozhodla s divadlem praštit. V posledních třech letech prodělala operaci kyčle, pak několik operací břicha a narkózy si bohužel vybraly svoji daň.