O náhlé nevolnosti herečky informovala agentura Mediafax. Jirásková ovšem jakékoli problémy popřela. „Je mi dobře,“ zopakovala dvakrát Jirásková telefonicky redaktorce Blesk.cz. „Vy jste se všichni snad zbláznili. Opravdu mě to už uráží, jsem v pořádku,“ řekla už trochu podrážděně Jirásková při druhém telefonátu. V tu chvíli byla herečka podle svědků už v péči lékařů.

Oslavy osmdesátin ji vyčerpaly

Herečce se udělalo zřejmě nevolno z vytížení posledních dnů, když při několika akcích slavila své 80. narozeniny. Od lékařů si v přivolané sanitce nechala dát kapačku, odvoz do nemocnice odmítla. Informoval o tom ředitel Divadla Na Vinohradech Jindřich Gregorini. "S největší pravděpodobností jde o vyčerpání v souvislosti s osmdesátinami herečky, které slavila pracovně," řekl Gregorini.

Jirásková dostala v přivolané sanitce kapačku, převoz do nemocnice odmítla
Jirásková dostala v přivolané sanitce kapačku, převoz do nemocnice odmítla
"Pacientka byla zaléčena na místě. Do nemocnice převezena nebyla," řekla Blesk.cz mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová a dodala, že se u herečky jednalo o nevolnost po kolapsu.

Zrušili představení

Herečce se udělalo špatně v době, kdy mělo začít představení Famílie aneb Dědictví otců zachovej nám, pane, v němž Jirásková účinkuje. Představení bylo zrušeno, ačkoli byla herečka připravena jej odehrát. Byla ale silně unavená. Umělecký šéf divadla a režisér inscenace Martin Stropnický poslal diváky domů.

Jirásková minulý týden oslavila 80. narozeniny. Osobně jí popřál také prezident republiky Václav Klaus. Ten Jiráskovou navštívil také v nemocnici, kde v letech 2008 a 2009 strávila dohromady několik měsíců. Herečka tehdy během krátké doby prodělala šest operací, včetně závažné operace břicha a totální endoprotézy.

Podrobnosti připravujeme. Sledujte Blesk.cz.

Fotogalerie
20 fotografií