Smrt zastihla Čtvrtlíka podle Jelínka velice brzy. Herecky byl právě na vrcholu. „Odešel předčasně, ale bylo to pro něj vysvobození. Ta nemoc byla hrozná, obdivoval jsem, jak bojuje se vším tím trápením,“ přiznal Jelínek. „Nakonec umřel ve spánku. Usnul a už se neprobudil. To byl dar z nebes za všechnu jeho dobrotu. On byl totiž strašně hodný chlap a nesmírně skromný. Neznám nikoho, kdo by ho neměl rád,“ dodal Jelínek.

Na vynikajícího herce a dobrého člověka Rostislava Čtvrtlíka kolegové z Palmovky nezapomněli. Připravili v klubu pietní místo, kde za zesnulého stále hoří svíčka. Poslední rozloučení se zesnulým se koná 14. března od 15 hodin ve Strašnicích.

Životní kroky Rostislava Čtvrtlíka

Čtvrtlík se narodil v Olomouci roku 1963. Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Lipníku nad Bečvou, poté herectví na pražské DAMU. První angažmá získal v brněnském Státním divadle. Zde ztvárnil např. Laertese v Shakespearově Hamletovi, Radúze v Zeyerově Radúzovi a Mahuleně aj.

V roce 1992 odešel do Divadla pod Palmovkou, kde herecky působil až do současnosti. Hostoval i v Divadle v Celetné, v divadle ABC, v Divadle Na Fidlovačce a v Divadle v Řeznické. Hojně se věnoval dabingu, jeho hlas znají mnozí, protože daboval Chandlera ze sitcomu Přátelé.

Fotogalerie
7 fotografií