Rozloučení s Pavlem Melounkem se podobá spíš než tryzně velkému večírku. „Neberte to jako tryznu, ale jako dotočnou,“ řekl v proslovu Melounkův nejlepší kamarád a spoluproducent David Prudký, který setkání v Mánesu uspořádal. „Pavel to tady měl rád. Měl rád život a zakončil ho bohužel moc brzy, v hospodě, kde to miloval,“ pokračoval Prudký.

Pod Melounkem praskaly židle, miloval pivo

Další jeho blízký přítel, režisér Vladimír Drha na Melounka zavzpomínal ve veselém duchu. „Praskaly pod ním židle, dusil se čočkou, vychovával mě třicet let. A trochu mě i šikanoval. Budu na něj vzpomínat v tom nejlepším, jsem rád, že jsem byl u jeho konce,“ pronesl Drha, který byl společně s producentem Ondřejem Šrámkem u toho, když se ho záchranáři pokoušeli oživit. „Čtyřicet pět minut ho oživovali. Budu na něj vzpomínat v tom nejlepším. Jsem rád, že jsem mohl být u něj v jeho posledních chvílích,“ řekl Drha.

Ondřej Šrámek byl mezi dalšími, kteří promluvili nad Melounkovou fotografií. „Pavel odešel klidně. Určitě netrpěl,“ řekl Šrámek.

Přišlo tři sta hostů

Do Mánesu, kde Melounek pořádal všechny své dotočné, bylo pozváno přes tři sta hostů. Točí se tu Melounkovo milované pivo a oblíbená slivovice. Nechybí raut z jeho oblíbených jídel.

Hosté, kteří postupně přicházejí, přinášejí květiny. Pokládají je k Melounkově vystavěné fotografii. Na druhém stojanu je z desítek fotek vyrobena koláž. Několik písní z filmu Anglické jahody, který Melounek produkoval, zazpíval Tomáš Klus. Ten nevydržel nápor emocí a rozplakal se.

S Pavlem Melounkem se přišli rozloučit manželé Jakubiskovi, Fero Fenič, zpěvák Michal Foret, spisovatelka Irena Obermannová. Přišla také herečka Sandra Nováková s Janem Nejedlým nebo herec Roman Skamene.

Pohřeb Pavla Melounka a rodinné rozloučení se uskuteční v pátek v Českých Budějovicích.

Fotogalerie
11 fotografií