Slavnostní příchod známých zahraničních i českých celebrit byl očekáván kolem sedmé hodiny. Luxusní limuzíny začaly hosty svážet až k bráně Španělského sálu. Poté po červeném koberci vyšly do rozlehlých prostorů barokního stylu.

Simona už bříško neskryje

Ještě před tím je čekala malá zastávka na pózování fotografům. Té se účastnily všechny přítomné české celebrity jako například modelka Simona Krainová, Andrea Verešová, Pavlína Němcová. Mezi přítomnými dámami byly i zpěvačky Ilona Csáková a Dara Rolins. Všechny přišly v doprovod svého manžela nebo přítele, jen Dara byla sólo.

Simona Krainová přišla s partnerem Karlem Vágnerem. Na sobě měla zelenou dlouhou róbu, která byla svázaná pod prsy tak šikovně, že Simoně rostoucí bříško dokonale zakrývala. Na otázku fotografů, jestli by se mohla natočit z profilu s úsměvem odpověděla, že to dělat nebude, ať se nezlobí. Krainová těhotenství, o kterém si už dlouho špitají všichni v kuloárech, stále nepotvrdila.

Hvězdou večera byla Monica Bellucci

Herečka Zlata Adamovská na galavečer přišla s přítelkyní Ivanou Gottovou. Karel Gott tedy akci vynechal a nechal svou manželku užívat si večera samotnou. Hlavní hvězdou ovšem byla italská herečka Monica Bellucci, která přišla v doprovodu generálního ředitele značky Cartier Bernardem Fornasem. Přijela tak na jeho pozvání do Prahy, kde měla ozdobit zahájení pražské výstavy šperků stejné firmy. Už několik let je totiž jeho múzou a prostřednictvím své krásy propaguje šperky Cartier.

Šperky můžete obdivovat po celé léto

V loňském roce hostilo mimořádnou výstavu Palácové muzeum v areálu pekingského Zakázaného města. Jiný výběr šperků Cartier byl téhož roku vystaven u příležitosti oslav konajících se pod názvem Cartier a Amerika v paláci v San Franciscu. Tato výstava se ohlíží za stoletou historií Cartierovy tvorby a je jednou z největších.

Výstava se nachází v prostoru Jízdárny Pražského hradu a pro veřejnost je přístupná od 9.července do 17. října. "Rád bych vyjádřil svou hlubokou vděčnost paní Livii Klausové, manželce prezidenta České republiky, za to, že nad touto výstavou převzala záštitu," řekl Bernard Fornas.

Fotogalerie
18 fotografií