Navíc na něm není doplacena hypotéka ve výši 2 500 000 korun a teď, před pár týdny, byly na dům s pozemkem podle katastru uvaleny ještě dvě exekuce. A důvod? Neplacení dluhů. Přesto Iveta požádala kvůli přestavbě domu o navýšení hypotéky o 3 miliony.

Bartošová se tak ocitla ve stejné pozici, jako byla na počátku, když si dům pořídila. Riziko, že i s Arturem skončí na dlažbě je stále větší. Přesto její právník tvrdí opak. „Dům byl zastaven pro neplacení daní, paní Bartošová ale dluh řádně splácí,“ tvrdí Ivetin právní zástupce. Podle výpisu z katastru nemovitostí je ale skutečnost poněkud jiná: zástava, exekuce a příkaz k prodeji domu.

Hrozí ji exekuce, ale plánuje přestavbu

Iveta si ale s finančními problémy jako vždy hlavu neláme. „V srpnu už začínám pracovat, budu dřít a zvládnu to. Potřebuju změnu, padá tady na mě minulost a já už se nikdy nechci dostat psychicky tam, odkud jsem se velmi pracně vyhrabala,“ opakuje Iveta dokola a snaží se najít vysvětlení pro svůj obrovský risk. A místo toho, aby uvažovala realisticky a přemýšlela, jak situaci vyřeší, plánuje údajně přestavbu domu.

A už si taky hledá přechodné bydlení. „Asi někde v Říčanech,“ tvrdí zpěvačka, která, zdá se, je od reality skutečně na hony vzdálená. Bydlení si spíš hledá proto, že už brzy může o svůj dům zásahem exekutora přijít úplně. A je jen otázkou času, jak dlouho bude jejímu počínání její sponzor Pavel Pásek přihlížet… A Iveta dál žije v říši snů. „Nejvíc se těším na novou kuchyň. Dá mi ji jedna známá firma za reklamu, tak to mám radost,“ sní Bartošová svůj sen.

Fotogalerie
3 fotografie