Rozhodla o tom porota ve včerejším finále soutěže Mr. World, které proběhlo v jihokorejském městě Incheon. A Blesk byl u toho!

I když se Josef Karas na soutěž krásy Mr. World tvrdě připravoval, v přední příčky prý vůbec nedoufal. Druhé místo pro něj bylo šokem. „Takový úspěch... Moc děkuji paní Maláčové a vůbec celé české porotě za to, že mě sem poslali. Myslím, že tohle nikdo z nás moc nečekal,“ řekl Blesku bezprostředně po svém úspěchu. „Moc se mi v Koreji líbilo, ale teď už se těším domů na knedlíky, na zelí a na kachnu. A taky na plzeň, i když nejsem zrovna pivař,“ dodává.

Fotogalerie
1 fotografie

Ze 74 účastníků z celého světa porazil Čecha jediný muž, Ir Kamal Orlando Ibrahim (24). Vítěz získal roční kontrakt s prestižní modelingovou agenturou a odměnu 930 tisíc korun. A i když Karas na úplný vrchol nedosáhl, poctivá příprava se mu vyplatila; na soutěž Mr. World se chystal 17 dní v Jižní Koreji a předtím ještě měsíc v České republice. „Připravoval jsem se hlavně fyzicky. Chodil jsem každý den trénovat, jsem na to zvyklý z atletiky,“ řekl Karas, který dřív býval úspěšný desetibojař a trénoval i po boku Romana Šebrleho a Tomáše Dvořáka. Sportovní kariéru mu ale loni ukončila vyhřezlá plotýnka.

Do mužské mezinárodní soutěže krásy Mr. World se Karas dostal vítězstvím v české soutěži Mr. Czech, která proběhla v Praze 11. března. Účast v semifinálové patnáctce pak českému zástupci zajistila výhra v dílčí soutěži Mr. World Sport.

Licenci na účast soutěže Mr. World získala pořadatelka tradičnější soutěže Česká Miss Michaela Maláčová. „Myslím, že jde v jeho osobě (Karase) o historický úspěch," řekla krátce poté, co se dověděla o úspěchu českého reprezentanta.