„Viděl jsem ji jako Johanku poprvé,“ řekl Blesku a překvapil i tím, že nikdy nečetl knihu, kterou jeho žena napsala.

Petra Poláka (31) evidentně nelze podezřívat z toho, že by pro něj byla Basiková (46) teenagerským idolem. Do vztahu s ní šel nezatížený obdivem k její kariéře a popularitě.

Když Basiková před téměř dvaceti lety napsala knihu s autobiografickými prvky Rozhovory s útěkem, stala se pro část dospívajících kultovní. Polák ji ale nečetl dodnes. „Vím, že ji máme doma, ale zatím jsem se k tomu ji přečíst nedostal, ani se mi nechtělo. Možná za pět let,“ řekl Blesku.

Fotogalerie
2 fotografie

Manželku neznal ani na divadle, ačkoli sám pracoval v Divadle Ta Fantastika. „O tom, že je skvělá zpěvačka, jsem nepochyboval. Patří k české top 10. Překvapilo mě ale, jak výborně hraje. Všechny rádoby herečky by se měly začít třást o své role, “ vychvaloval Báru po premiéře, na níž byl s jednou z manželčiných dcer.

Z dvojčat vždy do společnosti chodí jenom Maruška. „Sestra je líná,“ vysvětlila Blesku nepřítomnost Aničky. A jak se jí líbil maminčin výkon na jevišti? „Byla lepší než kdysi,“ mínila Maruška.

Hlasu Basikové mateřství rozhodně neublížilo, diváci zapomínali, že sedmnáctiletou pannu hraje šestačtyřicetiletá trojnásobná matka. Před a po představení Bára nakojila syna Theodora. Z povinnosti se zastavila i na párty a pak spěchala domů. Manžel s dcerou se zdrželi a oslavovali její úspěch o dost déle.