Podle informací Blesku byla právě ona tou nejlevnější variantou pro TV Prima, která chce razantně přiškrtit výdaje pro televizní zprávy. A sekundovat jí bude jako její zastupkyně Barbora Tachecí (46), která by měla nahradit Zunova zástupce Jana Tunu.

Vedení televize Prima zjevně podlehlo kouzlu půvabných žen! A vsadilo na někdejší televizní hvězdy. Jitka Obzinová, která byla nějakou dobu partnerkou bývalého předsedy zelených Martina Bursíka, začala kariéru v médiích jako fotografka skupiny Lucie. Poté působila jako válečná zpravodajka Československého rozhlasu na Balkáně, v roce 1992 nastoupila do ČT. Odtud přešla na Novu, kde uváděla Televizní noviny s Martinem Severou. Po odchodu z Novy působila jako programová ředitelka ve slovenské TV Joj.

I její kolegyně Barbora Tachecí má bohaté mediální zkušenosti. Prošla Československým rozhlasem, Českou televizí, pracovala jako mluvčí IPB. Od roku 2007 byla ředitelkou Radiožurnálu a začala provádět rozsáhlé personální a programové změny. Ty vyvolali nesouhlas posluchačů a vedly k jejímu odvolání. Krátce po něm se zhroutila a skončila v bohnické psychiatrické léčebně. Ještě před svým odchodem z Radiožurnálu se rozešla se svým přítelem Ivem Mathé, bývalým generálním ředitelem ČT.

A to nejsou zdaleka jediné změny, které postihnou redakci zpravodajství. Krátit se nebude jenom rozpočet, ale i hlavní vysílací čas večerních zpráv. „Chtějí nám vzít čas a místo toho bude mít Barbora Tachecí svůj lifestylový příspěvek,“ řekl Blesku jeden ze zaměstnanců televize. A podle informací Blesku to budou mít redaktoři pěkně krušné. Jitka Obzinová totiž údajně nesnáší mladé a krásné moderátorky…