Vendula Svobodová (36)
Jednou z macech českého showbyznysu je vdova po skladateli Karlu Svobodovi (+66) Vendula (36). Když v roce 1993 zemřela jeho žena Hana, zbyly po ní syn Petr (dnes 28) a dcera Jana (dnes 38). Jejich otec si o dva roky později přivedl mladou Vendulu, která se tak ve svých 23 letech stala nevlastní matkou. Rodinné vztahy se zprvu zdály klidné. Neshody vypluly napovrch po Svobodově tragické smrti v lednu 2007. Syn Petr vyhlásil Vendule válku a dokonce ji v médiích vinil z otcovy smrti.

Vendula Svobodová jako hospodyňka
Vendula Svobodová jako hospodyňka
Autor: abl


Lucie Talmanová (41)
V roce 1991 vstoupila do ODS a o tři roky později začala vychovávat dvě děti svého tehdejšího ovdovělého přítele - Elišku a Ondřeje. Partnerství vydrželo 11 let a Talmanová měla podle svých slov s dětmi skvělý vztah. "Byli tak krásní a úžasní, že láska a cit u mě vznikly hned," uvedla v jednom rozhovoru. Eliška a Ondřej jsou už dospělí a Lucie porodila premiéru Topolánkovi v červnu 2007 vlastního syna Nicolase.

Lucie Talmanová se starala o dvě nevlastní děti
Lucie Talmanová se starala o dvě nevlastní děti
Autor: Martin Mithofer


Carmen Mayerová (64)
Manželka Petra Kostky (70), herečka Carmen Mayerová, se nevlastní mámou stala v momentě, kdy se Kostkova bývalá žena zabila při autonehodě. Zůstaly po ní dvě malé dcerky. "Ze dne na den jsem byla trojnásobnou maminkou a musela jsem si s tím nějak poradit. Nebyla, alespoň pro mě ne, žádná jiná cesta," uvedla Carmen, která měla sama jednoho potomka z manželství před Kostkou. Oběma se pak společně narodila ještě dcera Tereza.

Carmen Mayerová a Petr Kostka
Carmen Mayerová a Petr Kostka
Autor: ČTK


Tereza Kostková (32)
Také Tereza se stala macechou - sňatkem s režisérem Petrem Kracikem (50) "vyvdala" celou kupu dětí. "Manžel má pět dětí, tři z nich jsou naprosto dospělé. Nejstarší dcera je moje vrstevnice, byla na svatbě, moc fajn děvče. Nejvíce znám ty malé, ty k nám chodí. Ptaly se, jestli jsem prý macecha. Říkám: Nejsem zlá macecha, jsem taková hodná maceška (směje se). Mám je nesmírně ráda, nemusím to v sobě hledat ani se k tomu nutit, spontánně to cítím. Jsou to nesmírně hezké a chytré děti," říká Tereza, která se předloni stala maminkou vlastního syna Antonína. Pro úplnost dodejme, že zmiňované dvě malé děti má Kracik s herečkou Veronikou Gajerovou, kterou právě kvůli Tereze opustil.

Tereza Kostková se synem Antonínem
Tereza Kostková se synem Antonínem
Autor: archiv Blesku


Ivana Chýlková (45)
Půvabnou macechou je herečka Ivana Chýlková, původně manželka herce Karla Rodena (46). Ta se dala dohromady s hercem Janem Krausem (55), zatímco Roden začal žít s bývalou Krausovou ženou Janou (54). Po této milostné výměně Ivana "získala" nevlastní syny Davida (28), Adama (26) a Marka (32). Podle svých slov s nimi vychází velmi dobře. David například složil hudbu k inscenaci Madame Melville ve Švandově divadle, kde hrála Ivana hlavní roli. Chýlkové a Janu Krausovi se v roce 1998 narodil ještě vlastní syn Jáchym.

Ivana Chýlková se synem Jáchymem
Ivana Chýlková se synem Jáchymem
Autor: Jiří Turek, Lukáš Dvořák, Jaroslav Urban, Jakub Ludvík, Prielli, Ida Saudková


Veronika Žilková (47)
Naopak úplně ideální asi není vztah mezi herečkou Veronikou Žilkovou a Matějem Stropnickým (25). Jeho otec Martin (52), totiž právě kvůli Veronice opustil svou ženu Lucii (dceru textaře Zdeňka Borovce). "Matěj je syn mého přítele a k dětem je člověk velkorysý. To je moje odpověď," řekla Žilková před časem na otázku ohledně vztahu k nevlastnímu synovi. Ten se nakonec oproti všem spekulacím zúčastnil loňské svatby svého otce s Žilkovou. Herečka je jinak svou láskou k dětem proslulá. Má čtyři vlastní a dvě adoptované a nikdo nepochybuje o tom, že do svého mateřství dává všechno.

Veronika Žilková a pár jejích dětí
Veronika Žilková a pár jejích dětí
Autor: abl


Andrea Verešová (28)
Slovenská modelka Andrea Verešová se před časem novinářům chlubila, že pro dvě dcery z předchozího manželství Daniela Volopicha (43) je vzornou nevlastní maminkou. Jeho bývalá žena Brigita však slovenskému Šarmu řekla něco jiného: "Andrea rozhodně není pro moje děti druhá máma a nestará se o ně tak, jak se to prezentuje v médiích!" Verešová se už aspoň stihla stát vlastní matkou - v červenci 2007 porodila dceru Vanessu.

Andrea Verešová s dcerou Vanessou
Andrea Verešová s dcerou Vanessou
Autor: Barbora Pejšová


Český showbyznys je plný nejen macech, ale najdeme zde i řadu otčímů. Slavní herci se této role chopili nejrůznějším způsobem:

Jaromír Hanzlík (60)
Neodolatelný sympaťák českého filmu na konci 70. let začal žít a Janou Brejchovou (68), a tím pádem i vychovávat její dceru Terezu Brodskou (dnes 40). Image "správného kámoše" však byla určena jen pro plátna kin. V soukromí ho Tereza popsala jako pedanta a despotu. "On byl fakt šíleně autoritativní. Nikdy nebyl z dětí na větvi a najednou vyfasoval cizí pubertální dítě. Vedli jsme spolu strašný boje. Tehdy to byla regulérní válka. Vysvobodilo mě až, když mi maminka v sedmnácti letech dovolila bydlet v jejím bytě," přiznala později Tereza. Jejich vztah se stabilizoval až později, když se Hanzlík s Brejchovou rozešli.

Jaromír Hanzlík bez vousů omládl
Jaromír Hanzlík bez vousů omládl
Autor: Slávka Červená


Václav Vydra (53)
Sám vlastní děti sice nemá, ale s manželkou, herečkou Janou Bouškovou (54), vychoval hned dvě: Honzu z Janina vztahu s tragicky zesnulým hercem Petrem Svojtkou a neteř Terezku. "Bydlela u nás, maminku měla nemocnou. Od čtyřech let jsem měl obě děti za své," upřesnil Vydra. A jaký vztah se svými dnes už dospělými nevlastními potomky má? "Myslím, že si rozumíme hodně. Terezka má i vztah ke koňům, jezdí hodně, Honza, ten míň, zase má vztah ke zbraním. Začal střílet. Přivedl jsem ho k tomu, když byl ještě malý."

Jana Boušková a Václav Vydra
Jana Boušková a Václav Vydra
Autor: abl


Jiří Pomeje (44)
Kontroverzní herec a podnikatel Pomeje si loni v září vzal za manželku zpěvačku Ivetu Bartošovou (42) a s ní i jejího syna Artura (12). Ten má nyní otce dva – biologického Ladislava Štaidla a nevlastního Pomeje. Podle Ivety si Artur s Jiřím velice dobře rozumí. A zdá se, že se Jiří opravdu snaží. V těchto dnech vyrazil s Arturem i na „bruslák“. Není se co divit, předchozí Pomejeho manželství s Míšou Kuklovou (40) zůstalo bezdětné.

Jiří Pomeje vzal Artura na brusle
Jiří Pomeje vzal Artura na brusle
Autor: Martin Mithofer

Iveta, Artur a Jiří - Konečně spokojená rodina
Iveta, Artur a Jiří - Konečně spokojená rodina
Autor: Jiří Rubeš

Fotogalerie
11 fotografií