Minimalistický dům ÁPH80 lze snadno naložit na nákladní vůz a odvézt kamkoli budete chtít. Ačkoli se může pochlubit plochou jen 27 m2, nabízí velmi komfortní bydlení pro dva obyvatele. K dispozici mají kuchyni spojenou s obývacím pokojem, plnohodnotnou koupelnu a dvojložnici. Jednotlivé části interiéru jsou vizuálně odlišené.

Prim hraje bělené jedlové dřevo, které dodává prostoru pocit vzdušnosti a lehkosti. Nábytek a další zařízení je od španělské designové značky Batava.

Protože sedlová střecha domu sahá do výšky 3,5 metru, interiér nepůsobí stísněně. Dojem umocňuje velkorysé prosklení, které dům opticky maximálně propojuje s okolím. V případě potřeby lze prosklení ukrýt za pojízdné panely, takže se dům změní v nedobytný monolit.

Video
délka: 01:12

Kapesní domov, který vás ohromí pohodlím, funkčností i designem youtube.com / abaton

Fasádu domu tvoří šedé panely z cementu a dřeva, pod kterými je 10 cm tlustá vrstva tepelné izolace.

Dům lze vyrobit za 4 týdny, instalace na pozemek zabere jeden den. Veškeré stavební materiály jsou recyklovatelné a ohleduplné k životnímu prostředí. K dispozici je také rodinná varianta, kterou lze postavit na klasické zděné základy. Po ukotvení ji lze využívat jako plnohodnotný soběstačný rodinný dům.

Fotogalerie
12 fotografií