ZELENÁ: Svaříme 500 ml vody, 2 lžíce soli a špenátový protlak. Pak vložíme tři syrová vejce a pomalu vaříme 15 minut.

ŽLUTÁ: 500 ml vody, čtyři lžíce kari koření a dvě lžíce soli svaříme. Vložíme tři syrová vejce a vaříme 15 minut.

HNĚDOČERVENÁ: 500 ml vody, 2 sáčky čaje, slupky ze tří červených cibulí a dvě lžíce soli svaříme. Do nálevu vložíme tři syrová vejce a vaříme deset minut.

ZRZAVÁ: 500 ml vody, 5 sáčků černého čaje a 2 lžíce soli vaříme společně se třemi syrovými vejci deset minut.

ČERVENÁ: Svaříme 500 ml červeného vína, oloupanou a na kostičky nakrájenou červenou řepu a 2 lžíce soli. Vložíme tři syrová vejce a vaříme 10 až 15 minut.

HNĚDÁ MRAMOROVANÁ: Svaříme 500 ml vody, 4 lžíce octa, slupky ze 4 žlutých cibulí. Tři vařená vejce obalíme cibulovými slupkami, omotáme nití, vložíme do nálevu a povaříme několik minut.

ZELENOŽLUTÁ: Svaříme 500 ml vody, 2 balení kmínu, 2 hrsti lipového květu a dvě lžíce soli. Pak do nálevu vložíme tři syrová vejce a vaříme 15 až 20 minut.

Na vajíčkách vzniknou hezké motivy, když na ně před vložením do barvy přiložíte lístky či květy rostlin a omotáte je silonkami.
Autor: iStock

Naše TIPY

Pro perfektní vzhled

Pro sytější odstíny nechte vejce v nálevu několik hodin nebo i přes noc. Po vyjmutí z lázně opláchněte vajíčka studenou vodou. Po oschnutí je vyleštěte kouskem slaniny nebo kapkou jedlého oleje.

Jak vyfouknout vajíčko?

Vyfukování vajíčka dá práci. Vajíčko nesmí být poškozené. Doprostřed si proto jemně vyznačte středy obou špiček, stačí tečka obyčejnou tužkou. Potom pomocí nožíku nebo jehly vytvořte malou dírku. Tu opatrně zvětšete a zarovnejte kulatým pilníčkem. Párátkem opatrně propíchněte blanku na vajíčku. Vejce vyfukujte od tlustšího konce. Vyfouklé vejce propláchněte a odmastěte. Zkusit na to můžete sodu nebo ocet.