Živý, nebo umělý?

Živé vánoční stromky mají určitě navrch. Ale i umělé si udržují své příznivce, kteří na jejich výhody nedají dopustit. Je pravda, že ty opravdu kvalitní už skoro nerozeznáte od živých. Neopadávají, nehrozí u nich zašpinění pryskyřicí a k jejich výhodám patří i trvanlivost. A tedy i úspora času s každoročním vybíráním. K nejprodávanějším patří klasické stromky různé výšky a hustoty. K nejžádanějším patří stromky výšky kolem dvou metrů a stále častěji jsou žádána i luxusnější provedení za vyšší ceny. Vedle klasických tvarů a barev jsou v nabídce i méně tradiční, například s efektem napadaného sněhu. Při výběru záleží na materiálu, ze kterého je stromek vyroben. Důležité je nepodcenit také stabilitu stojánku – čím vyšší stromek, tím větší stojan zvolte, nejlépe z kovu. Některé modely můžete zakoupit i se stojanem či rovnou nazdobené. Ale typickou vůni jehličí samozřejmě postrádají.

Jehličnany v květináči

Trendem posledních let je živý vánoční stromek zasazený v květináči. Je ovšem nutné vědět, že takový stromek během zimy prodělává období klidu a je citlivý vůči výrazným teplotním výkyvům. Chcete-li tedy, aby se stromek dočkal příští sezony, nekupujte ho ve vytápěném obchodě, ale tam, kde je spolu s ostatními skladovaný venku. Nepodceňte ani termín nákupu, protože před vánočním ozdobením je nutné stromek postupně aklimatizovat, což bude trvat minimálně dva týdny. Při teplotě 20 až 22 °C může stromek zůstat jen pět dní, max. týden – čím kratší doba, tím lépe. A je potřeba myslet na zálivku, případně rosení kvůli zvýšení vzdušné vlhkosti. Pak musíte zopakovat stěhování stromku v opačném pořadí, aby si opět přivykl na nižší teplotu. Do jara by měl počkat ve světlé místnosti, kde bude chráněn před mrazy.

Živý stromek vede

Většina z nás si ale pravé Vánoce bez voňavého jehličí, které umělé stromky nikdy nenahradí, nedokáže představit. Pokud i vy letos budete vybírat řezaný a přejete si, aby zůstal krásný, svěží a voňavý až do Tří králů, přinášíme vám rady a fígle, jak na správný výběr i péči…

Kdy ho koupit?

Řezaný stromek doporučujeme kupovat tři až čtyři týdny před Vánoci. Především kvůli tomu, že je jich ještě dostatek, tedy se nebudete muset spokojit s přebranými kusy. A domněnka, že později koupený stromeček bude čerstvější, je špatná, protože všechny stromky se řežou zhruba ve stejnou dobu a jen se uskladňují.

Jak vybírat?

U živého vánočního stromku je důležité zvážit nejen to, jak vypadá, ale také to, kde bude stát. Do obýváku s teplotou kolem 24 °C je tradiční smrk ztepilý holý nesmysl. Sice moc hezky voní, ale v přetopených bytech rychle ztrácí jehličí. Kdo si bez smrku Vánoce neumí představit, ať raději sáhne po pichlavém – v teple neopadá. Stále oblíbenější je jedle kavkazská, ale i borovice černá nebo lesní. O tom, jak dlouho vydrží, rozhodujete už při nákupu. Nikdy nekupujte stromeček, který je předem zabalený, a který si tedy nemůžete prohlédnout. Nechte si jej vždy zabalit do sítě až po výběru. Při něm se řiďte svými instinkty, není to nic složitého: stromek by měl mít co nejpravidelnější rozložení větví a jehličí sytou a svěží barvu. Pokud s ním zatřesete, neměl by nijak výrazně opadávat. Stromek by také neměl nápadně moc ronit pryskyřici. 

Jak ho uskladnit? 

Až si vybraný stromeček přivezete domů, předně ho vybalte ze sítě a postavte ho do nádoby s vodou, ideálně do kýble. Stromek pak uložte na chladném a stinném místě až do doby, než ho budete zdobit. Pokud ho budete mít na balkoně, myslete na to, že i slabé zimní slunce ho může zbytečně vysušovat. Než dáte stromek přímo do pokoje, zkuste mu dopřát trochu aklimatizace, máte-li k tomu prostory. Ideální jsou garáže, dílny nebo jiné nevytopené místnosti.

I stojan je důležitý

Chcete-li mít zelený a voňavý stromek po delší dobu, pak určitě investujte do stojanu s nádržkou na vodu. Než umístíte stromek do takového stojanu, seřízněte kmen asi tak o dva centimetry. Odřízněte z něj tu část, která je zalepena smůlou nebo je již vyschlá. Díky čerstvému řezu bude stromek lépe absorbovat vodu. Té spotřebuje stromek během vánočních svátků opravdu hodně. Klidně i pět litrů. Proto stojan pravidelně kontrolujte, nezapomínejte vodu dolévat tak, aby byl kmínek stále ponořený. Stromku prospěje i to, když ho budete občas osvěžovat vodou z rozprašovače.

Šetřete ho

Pokud můžete, postavte ho na vhodné místo. Tedy někam mimo sluneční světlo, dále od radiátorů, kamen nebo krbu. Elektrická světýlka jehličky také lehce vysušují, takže i to, že je nenecháte svítit hodiny, stromku pomůže.