Elektrokolo není jen pro starší generace, je stále oblíbenější mezi mladými lidmi i aktivními sportovci. Jedině s elektrokolem můžete regulovat své svalové zatížení a zároveň dojedete, kam potřebujete. Navíc máte trvalou výkonovou rezervu. To ocení nejen sportovci, ale i lidé se zdravotními obtížemi a ti, kteří se zrovna dostávají do kondice. Pokud rádi jezdíte na cyklovýlety, rozhodně oceníte delší ujetou denní vzdálenost při poznávání krajiny. A ještě jedna dobrá zpráva: pro jízdu na e-kole nepotřebujete řidičský průkaz.

Do města, nebo do přírody?

Mnohá elektrokola nabízejí specifi cké vlastnosti, které můžete využít: vybrat si můžete z elektrokol horských, která jsou určena do náročnějšího terénu, nebo trekových, pokud plánujete jezdit po cyklostezkách nebo dobře upravených cestách v terénu nenáročném. Kola krosová se hodí pro klasickou cykloturistiku a zvládnou i občasnou jízdu v lehčím terénu.

Pokud chcete e-kolo spíše jako dopravní prostředek – na nákupy, jízdu do školy, do zaměstnání nebo na návštěvy přátel v sousední vesnici – jsou pro vás skvělou volbou elektrokola městská, která využije každý, od studentů po manažery. Všem ušetří tolik cenný čas. Ať už jedete do práce či na návštěvu za přáteli, při jízdě na elektrokole se nezapotíte, a i to se dost počítá. Městská e-kola mají obvykle snížený rám, a tak umožňují snadný a pohodlný nástup a sesednutí, což právě ve městě výborně využijete. Často bývají osazena blatníky, a tak si užijete jízdu za každého počasí.

Celý článek najdete v aktuálním čísle Blesk Hobby. Dozvíte se také například, co všechno potřebuje vaše zahrada v červenci a podíváte se na návštěvu ke zpěvačce Heidi Janků. S časopisem dostanete navíc šestnáctistránkovou přílohu. Ta je plná informací o krásných a léčivých květinách, které stojí za to pěstovat. Nechybí ani zázračné bylinkové recepty. Časopis koupíte ve všech trafikách nebo z pohodlí domova a to ZDE