Své psí mazlíčky milujeme nade vše. Jsou právoplatnými členy rodiny, nejvěrnějšími kamarády. A vůbec nezáleží na tom, jak vypadají. Důležité je, že jejich srdce překypuje láskou a oddaností. Pro nás jsou za všech okolností těmi nejroztomilejšími, nejúžasnějšími a nejkrásnějšími na světě. Stejně to má i Megan Brainard z městečka Anoka v Minnesotě, která je šťastnou majitelkou psíka jménem Zsa Zsa.

Ten skutečně není dokonalý. Když se totiž před devíti lety fenka anglického buldočka narodila, byla nejspíš sudička, která jí měla do vínku dát krásu, někde na dovolené. Dopředu trčící spodní čelist s do všech stran čnějícími dlouhými zuby a neuvěřitelně dlouhým jazykem, který jí z tlamy stále visí až k zemi, se prostě nedá přehlédnout. Co ale Zsa Zse nechybí, to je štěstí a sláva. Kromě toho, že žije v milující rodině, vyhrála teď prestižní soutěž, která se každoročně koná v Petalumě v Kalifornii.

Letos se odehrál už třicátý ročník. Od běžných soutěží se ale tato poněkud liší. Podmínkou účasti jsou neobvyklé rysy a přirozená ošklivost. Jak před lety prohlásila ředitelka soutěže Karen Spencer, porotu nezajímá rodokmen. V soutěži o nejošklivějšího psa jde o vnitřní krásu a osobnost. Body porota uděluje na základě prvního dojmu, chování psa, jeho sebevědomí, ale také podle toho, jak zapůsobí na publikum. Body navíc soutěžící mohou získat za špatnou stavbu těla, vítaný je případný zápach nebo nezvladatelná povaha.

Konkurence byla obrovská

Do závěrečného klání o titul nejošklivějšího psa se ucházelo čtrnáct psích „krasavců“. Jeden ošklivější než druhý. Zsa Zsa je ale všechny dokázala porazit. Svým děsivě roztomilým vzhledem a téměř nepřetržitým proudem slin, které jí kapou z tlamy, si totiž získala přízeň téměř všech porotců. Nebylo to ale snadné. Doslova na paty jí ale jí při bodování šlapala čivava, která nemá skoro žádnou srst a každé oko má jiné. Nakonec to ale byla práve Zsa Zsa, kdo získal nejen titul, ale také pohár pro vítěze a především šek na v přepočtu třiatřicet tisíc korun.

Titul Zsa Zsa převzala po loňské vítězce, kterou byla šedesát kilogramů vážící tříletá fena neapolského mastina Martha. Rok před tím zvítězila sedmnáctiletá, téměř slepá čivava, s křivýma nohama, podivnou čupřinou na hlavě a jménem SweePee Rambo. V roce 2015 se šampiónem stal desetiletý krátkosrstý kříženec s příznačným jménem Quasi Modo.

Fotogalerie
46 fotografií