Vendula byla s manželem 10 let. Po svatbě se jim narodily dvě dcery Gábinka (7 let) a Tereza (1,5 roku). Bohužel taky začaly vyplouvat na povrch problémy s alkoholem jejího manžela. Ten i přes svou lásku k alkoholu dokázal rodinu zaopatřit, začal rekonstruovat domek a nikdy nebyl agresivní. Bylo ale třeba s tímto démonem něco dělat. Vendula ho prosila, aby se šel léčit, aby něco změnil, udělal...

Autor: TV Prima

Bohužel udělal to nejhorší. V pouhých 43 letech se oběsil v práci. Vendula tak zůstala na rodinu, dům i hypotéku úplně sama, navíc je na mateřské dovolené. Díky sbírce sousedů, se podařilo vybrat dost peněz na novou střechu a teď přišel čas na to, zvelebit i interiéry.

Přání rodiny

Vendula by ze všeho nejvíc ocenila novou kuchyni. Ta stávající je už víc jak 25 let stará. Navíc ji dcery při vaření rády pomáhají. Jinak by ráda pokojíčky pro dcery, ale ty jsou zatím malé, takže to ani nezmínila jako své přání. To by ale nebyli designéři, aby si nevymysleli něco navíc!

Autor: TV Prima

Hodnocení designérů

Celá tato proměna byla zaměřena zejména na odstranění stávajících závad a nekvalitního provedení. Největší výzvy v této proměně byly dvě. První byla podlaha. Původní představa, že na pevný podklad budeme aplikovat nivelační stěrku a následně pokládat podlahu, se po rozkrytí stávající skladby rozplynula. Bohužel jsme se dostali až na sypký materiál, a tudíž se muselo vymyslet alternativní řešení v podobě suché pokládky na OSB desky.  Druhá výzva byla zakrýt všechno povrchové vedení plynu, vody, topení a elektriky, které hyzdilo kuchyň a zejména prostor chodby. Vše jsme odřezali, zpětně navařili a zakryli podhledem, sádrokartonovým sloupkem či skříní na míru od truhlářů,“ popisuje Marek s Andreou.

Autor: TV Prima

Záměrně jsme nesrovnávali všechny omítky v interiéru, aby nebylo vše úplně perfektní. I použití cementové stěrky v chodbě toto podtrhuje. Je tam vidět ruční práce a chtěné nedokonalosti. Vše má pak ,živější‘ výraz, než kdybychom vše jen vymalovali barvou. Středobodem všeho je kuchyně v příjemných barvách cappuccino a černé. Nad kuchyňským ostrůvkem dominuje velmi výrazný a rozměrný lustr. Zbytek interiéru jsme ponechali neutrální v bílé barvě s černými doplňky.

Premiérový díl Jak se staví sen uvidíte v pátek 24. února ve 22.00 na Primě.