Asi největším lákadlem je návrat videomappingu na fasádu baziliky sv. Ludmily na Náměstí Míru. Letos se o zážitek postaral kolektivu AV Extended. Jejich práci doplní hudba českého hudebního producenta Aid Kida. Netradičně se na videomapping můžete podívat ještě před zahájením a to dnes od 19:00! 

Desátý ročník reflektuje všechny naše základní hodnoty, jako jsou sounáležitost, spolupráce a diverzita. To se odráží v celé dramaturgické skladbě programu. Signal Festival 2022 je takovým naším programovým best of. Francouzsko-český videomapping rozsvítí baziliku sv. Ludmily už ve středu. Náměstí Míru patřilo vždy mezi nejmilovanější festivalové lokace, takže se těším, že uděláme radost obrovskému množství fanoušků. Skvělé instalace letos najdou ale také v placené galerijní zóně, vůbec největší, jakou jsme kdy připravili,“ říká ředitel festivalu Martin Pošta.

Reakce na válku

Autor: Signal Festival

Známý český designér Maxim Velčovský představí na Mariánském náměstí dílo s názvem Fyzická možnost smrti v mysli někoho žijícího. Instalaci tvoří auta dovezená přímo z oblastí zasažených válkou, která doplňují konkrétní příběhy uprchlíků.

Návrat mraku

Autor: Signal Festival

Těšit se můžete i na návrat legendárního CLOUDu, mraku složeného z tisíce recyklovaných žárovek. Poprvé byl k vidění na prvním ročníku festivalu v roce 2013.

Signal Festival se snaží minimalizovat dopad akce na životní prostředí. Proto jsou na všech instalacích použity zdroje s nízkou spotřebou. „Snažíme se motivovat návštěvníky, aby chodili na akci pěšky, produkci zahraničních děl řešíme lokálně a vybíráme ekologické materiály, které jdou dále recyklovat. Zajímavé je, že Signal Festival není energeticky náročný, jak si mnozí myslí. Spotřeba elektrické energie v roce 2021 byla zhruba 10 000 kWh, což odpovídá asi 42 000 Kč neboli průměrné roční spotřebě asi tří domácností. Zároveň částečně zhasínáme lampy v okolí festivalu, aby více vynikla díla. Celková spotřeba se tak velmi dobře kompenzuje,“ vysvětluje ředitel festivalu Martin Pošta.

Festival se koná od 13. do 16. října, vždy od 19:00 do 24:00 hodin. Uvede celkem 15 instalací na 2 festivalových trasách – Centrum a Vinohrady/Vršovice. Doplní jej týdenní doprovodný program v Kunsthalle Praha, CAMPu nebo Galerii U Betlémské kaple. Ochutnávku toho, na co se můžete těšit v následující galerii:

Fotogalerie
60 fotografií