Z mezinárodní architektonické soutěže před deseti vyšel vítězně tým pražského ateliéru Aulík Fišer architekti. Autorský tým se při tvorbě návrhu musel vypořádat s atypickým tvarem pozemku v Praze 6 Vokovicích, svahovitým terénem i specifickým zadáním.

Výsledkem totiž nemělo být jen zázemí společnosti KKCG, která byla zadavatelem projektu, ale návrh měl řešit i návaznost na bezprostřední okolí a infrastrukturu. Jedním z úkolů totiž bylo vyřešit propojení se stanicí metra Bořislavka, po níž byl celý projekt pojmenován.

Fotogalerie
10 fotografií

Do řešení promlouval terén i okolní zástavba

Architekti to skutečně neměli lehké, protože okolní zástavba je velmi různorodá a zahrnuje jak luxusní rezidenční čtvrť Hanspaulka, tak přilehlá socialistická sídlište, stejně jako celou řadu firemních budov. Nakonec se rozhodli postavit čtyři stavby připomínající krystalickou strukturu na společné platformě, čímž vyřešili velké terénní rozdíly okolních ulic.

Celou zástavbu s výhledem na Pražský hrad se architekti rozhodli pojmout jako formu městského bloku. Cílem tak nebyl pouze adekvátní vzhled jednotlivých budov, ale především prostředí okolo nich a mezi nimi. Na společné platformě tedy vytvořili většinu důležitých veřejných prostor. Je na ní umístěna především plocha piazzetty, na kterou ústí obchodní pasáž umožňující bezbariérové spojení celého Centra a jeho okolí přímo s vestibulem metra.