Velikonoční či jarní dekorace oslavují probouzení přírody, pučící květy a čerstvou trávu, Proto jsou většinou laděny ve svěžích pastelových odstínech. I my jsme vybírali látky tak, aby se hodily do našeho barevného konceptu. Pokud máte rádi jiný styl, třeba nordic, nebo prostě doma nemáte rádi barevnost, můžete zvolit jednodušší barvy. Využít můžete i zbytky látek nebo staré džíny či tričko. Vznikne tak upcyklovaný kousek.

Co budete potřebovat?

Autor: Bydli_hezky

  • bavlněné látky nebo stará trika, džíny
  • výplň do polštárů
  • špendlíky
  • jehlu a nit / šicí stroj
  • knoflíky a stuhy na ozdobení případně zavěšení
  • bambulku na ocásek

Postup

Autor: Bydli_hezky

1. Obkreslete si předlohu. Tu naleznete všude na internetu pod helsem easter bunny. Vyberte si takovou, která se vám bude co nejlépe šít. Látku si složte lícem k líci, obkreslete předlohu, našpendlete, aby se látky nepohly a vystřihněte.

 

Autor: Bydli_hezky
2. Látky sešijte v ruce nebo na stroji, ale spodní část nechte nesešitou. Nesešitým místem budeme zajíčka přetáčet na líc a plnit. Při plnění si dejte záležet na oškách, aby dobře držela tvar. V nesešité části, kterou jste zajíčky plnili, založte látku asi 0,5 cm do vnitřku, sešpendlete a prošijte

 

Autor: Bydli_hezky

3. Teď přišel čas na zdobení. Můžete uvázat mašli kolem krku, našít ozdobný knoflíček, přišít bambulku jako ocásek, nebo třeba vyšít čumáček. Z korálků vyrobit očíčka. Fantazii se meze nekladou.

 

Autor: Bydli_hezky

Tip redakce:

Několik zajíčků můžete dárkově zabalit do celofánu a darovat je blízkým, aby je, jak se říká, beránek nepokakal. Uvidíte, jakou radost udělá vlastnoručně a barevně na míru vyrobený dárek.